مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:

پیمانکاران محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی ۱۵۰ میلیارد تومان طلب دارند

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت:مطالبات محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی 150 میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهدی جعفری مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی صبح امروز در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اظهار کرد:متاسفانه طی سه سال گذشته در استان ما میزان تصادفات روند افزایشی داشته است و در سال جدید نیز تا کنون میزان تلفات بالا بوده است.
وی افزود:مشکل اصلی در کریدور جنوب به شمال محور بیرجند،قاین،دیهوک،فردوس و بجستان است که بیشترین تلفات در این محورها است.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد:محور بیرجند – قاین جزو محورهای محدودی است که به حد اشباع ترافیک رسیده است و باند دوم آن باید سریعتر انجام شود.
جعفری عنوان کرد: ۴۴ کیلومتر این محور به بهره برداری رسیده است و در ۵۶ کیلومتر باقی مانده متاسفانه آمار تلفات بالا است.
وی با بیان اینکه پیمانکاران این محور شدیدا دچار مشکلات مالی هستند،گفت:این محور درصد کمی از راه های استان را در بر می‌گیرد اما تلفات درآن خیلی بالا است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار کرد:در دیداری که با وزیر راه و شهرسازی داشته ایم درخواست اعتبار ویژه از کشور را داشته و در حال حاضر مطالبات این طرح از دیهوک- فردوس- بجستان-تافیض آباد و گناباد به بیرجند و قاین ۱۵۰ میلیارد تومان است.
جعفری عنوان کرد: از بنیاد برکت در حال پیگیری هستیم برای محور مواصلاتی بیرجند- قاین و دیهوک- فردوس که از تفات بالایی برخوردار است کمک بگیریم.
وی با اشاره به محور بیرجند- اسدیه اظهار کرد:در محور بیرجند – اسدیه در ۱۴ کیلومتر از مسیر که در حال آسفالت بوده است ۲ کیلومتر باقی مانده و مابقی مسیری که آسفالت شده است هیچ گونه تابلو و علامتی در مسیر نصب نشده است؛باتوجه به اینکه پیمانکار این محور ۸ میلیارد تومان از راه و شهرسازی طلب است و اعتباری در حال حاضر برای این مسیر در نظر گرفته نشده بعید می‌دانم که بتوانیم تا پایان خرداد ماه ۲ کیلومتر باقی مانده را آسفالت و کل ۱۴ کیلومتر در این محور را زیر بار ترافیک ببریم.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت:در محور دیهوک – راور سال گذشته در دو نوبت یکبار مسیری به طول ۱۵ کیلومتر و بار دوم مسیری به طول ۱۷ کیلومتر بازگشایی شده است همچنین یک مجتمع رفاهی با همکاری آستان قدس در این محور ساخته خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷/۲۳