عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

پیوستن به FATF در تضاد با مصلحت کشور است

ویس‌کرمی گفت: تحریم های بانکی ایران هیچ ارتباطی با FATF ندارد و نپیوستن به آن هم هزینه تراکنش های بانکی را افزایش نمی دهد. حرکت به سمت پذیرش FATF ایجاد هزینه و مشکل برای کشور است.

به گزارش خاورستان، مهرداد ویس‌کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره مزایا و معایب پیوستن ایران به FATF، گفت: درخصوص اینکه پیوستن به FATF در تضاد با مصلحت کشور است، شکی وجود ندارد. از آغاز انقلاب هرگاه به غرب و امریکا اعتماد کردیم به ضرر کشور تمام شده است.
وی ادامه داد: اطلاعاتی که به واسطه پیوستن به FATF در اختیار نهادهای به ظاهر بین المللی قرار می گیرد به راحتی در اختیار سرویس‌های صهیونیستی و دشمنان کشور قرار می گیرد. ترور شهید فخری‌زاده و حتی شهید سلیمانی هم در این راستا است.
ویس کرمی با اشاره به کشورهای غربی اوج تحریم‌های دارویی، غذایی و بانکی را علیه کشور تحمیل کرده‌اند، اظهار کرد: در این شرایط پذیرفتن FATF بازگشت به عقب و مشمئز کننده است.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه نپیوستن به FATF هزینه تراکنش های بانکی را افزایش نمی دهد، گفت: متاسفانه در داخل عده‌ای مردم و فعالین اقتصادی را با این استدلال که درصورت نپیوستن به FATF نمیتوان با دنیا تراکنش بانکی داشت می‌ترسانند. این افراد ادعا می کنند عدم تصویب FATF هزینه تراکنش های بانکی را بیش از ۳۰ درصد افزایش می دهد که حرفی غیرعلمی و غیر کارشناسی است. مطرح کردن چنین بحث های ناشی از نوعی وادادگی و نفوذ است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: تحریم های بانکی ایران هیچ ارتباطی با FATF ندارد و نپیوستن به آن هم هزینه تراکنش های بانکی را افزایش نمی دهد. حرکت به سمت پذیرش FATF ایجاد هزینه و مشکل برای کشور است.
انتهای پیام/۴