امام جمعه موقت بیرجند:

پیوند امت با ولایت نسخه موفقیت و رستگاری است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: پیوند امت با ولایت نسخه‌ای برای هر زمان است که باعث پیروزی و موفقیت در عرصه‌های مختلف می‌شود‌.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در خطبه‌های آخرین نماز جمعه بیرجند در سال ۱۴۰۱ که در محل مسجد جامع مصلی المهدی (عج) اقامه شد، افزود: اگر با ولایت باشیم‌ و گوش و عمل‌مان با ولی فقیه باشد، دشمنان هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند لذا باید امام‌محوری و ولایت‌محوری، محور زندگی انسان باشد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه امام عصر (عج) پرچمدار جامعه اسلامی از ما توقعاتی دارد گفت: عامل هدایت و وصول به سرمقصد همه خوبی‌ها ولی خداوند در جامعه است.

حجت الاسلام رحیم آبادی اظهار داشت: ما در رسیدن به تمدن اسلامی مسیر سختی داریم و باید توجه عینی، عملی و دقیق به فرمایشات ولی فقیه داشته باشیم همان کاری که شهدا، بزرگان و علمای دین کردند.

وی گفت: اگر دل در گرو معارف اسلامی داریم باید در این مسیر تام و تمام حرکت کنیم و تا امروز مردم ما نمره قبولی دارند و کسب نمره کمال نیازمند تلاش بیشتر است.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی با بیان اینکه شرق و غرب امروز متزلزل است افزود: باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌ فقیه جامعه باشیم که از ما چی می‌خواهند؛ ملت ایران به صورت حماسی و اعتقادی به جریان امامت و ولایت اعتقاد کامل دارد اما در ریزکاری‌ها گاهی غفلت‌هایی می‌شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری تاکید دارند که غرب، آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل را از اساس بشناسید و ماهیت استکباری، وحشی‌گری و غیرانسانی آن را دریابید که در این زمینه به شکل کلی کارهایی انجام شده ولی کم است‌.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به تقابل استکبار جهانی در ۴۴ سال گذشته عنوان کرد: در مساله مسمومیت فرزندان کشور نیز خودشان پشت پرده هستند بعد مدعی و دلسوز فرزندان ما شده‌اند در حالی که ماجرای ۱۰ هزار کودک در گورهای دسته‌جمعی در غرب امروز علنی می‌شود.

وی اظهار داشت: استکبار جهانی و غرب در تبعیض نژادی، تحریم ضد بشری، نقض حقوق زنان، قوانین ضد بشری و ظلم و ستم به مظلومان سنگ تمام گذاشته‌ حتی سازمان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی را برای منافع خودشان تاسیس کردند.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی گفت: خطاب به جریان استکباری، استعماری‌، صهیونیسم بین‌الملل، غرب و آمریکا براساس آیات قرآن می‌گوییم که همه شرارت‌های جهان زیر سر شماست.

وی دروغ را بزرگترین ابزار جریان کفر و استکبار جهانی دانست و گفت: دشمنان به وسیله ابزارهای تبلیغاتی خود و دروغ درصدد انحراف افکار مردم و جدایی جوانان از جریان انقلابی هستند که در تقابل با آنان رسالت ما خیلی سنگین است.

خطیب جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه خودتان، کشورتان، ظرفیت‌ها و جوانان خودتان را بشناسید افزود: در کتاب صعود چهل ساله، ظرفیت‌ها، پیشرفت و تعالی ایران در گام اول انقلاب بیان شده اما متاسفانه هنوز داشته‌های انقلاب اسلامی مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

وی گفت: دولت انقلابی و مردمی از سال گذشته سکان اداره کشور را به عهده گرفته‌ و این دولت در مسیر امامت و ولایت است لذا بیانات ولی جامعه برای آن حجت بوده و به آن عمل می‌کند.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی به ۶۰ مورد از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: رشد اقتصادی مثبت چهار درصد بعد از ۱۰ سال، کاهش ۲۰ درصدی رشد تورم، امضای موافقت‌نامه‌ها با چین و روسیه، تامین و ساخت واکسن کرونا و شفاف‌سازی حساب مالی بانک‌ها و شرکت‌های دولتی از جمله این اقدامات است.

وی رشد ۲۰ درصدی صادرات محصولات صنعتی کشور، عضویت در شانگهای، ثبت کمترین نرخ بیکاری در تابستان، اتصال ۹۰ درصد دستگاه‌های اجرایی به شبکه دولت الکترونیک، اجرایی شدن طرح رتبه‌بندی معلمان، حذف ارز چهار و ۲۰۰ تومانی و آزادسازی پول‌های بلوکه شده را از دیگر اقدامات شاخص دولت سیزدهم ذکر کرد.

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: باید اقدامات دولت و نظام در راستای امیدآفرینی در جامعه ترویج شود و تک تک افراد در این زمینه مسئولیت دارند.