نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

پیگیری‌های زیادی برای ماندن «معتمدیان» انجام دادیم/ بنای کلی مجلس تعامل با دولت است

خسروی با اشاره به اینکه اکنون کارها در استان خراسان‌جنوبی روی روال است و نیازمند پیگیری شخص استاندار بود تا به سرانجام برسد، گفت: پیگیری‌های زیادی برای جلوگیری از این اتفاق انجام دادیم اما گویا وزارت کشور تصمیم خود را گرفته بود.

به گزارش خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مجمع نمایندگان استان خراسان‌جنوبی در خصوص جابجایی استاندار سابق خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: روز هجدهم مهرماه جاری از جابجایی استاندار مطلع شدم و اولین گلایه را هم از وزارت کشور داشتم که نماینده مردم باید از منابع غیررسمی خبر این جابجایی را بشنود.
به معاون وزیر کشور گلایه کردم
وی افزود: وقتی متوجه این خبر شدیم اصل ماجرا درست است، اولین کاری که به ذهنم رسید ارتباط با دوستان بود که شخصاً و به‌طور مکرر تماس گرفته و به معاون پارلمانی وزارت کشور این گلایه را رساندم که باید یک مشورتی با نمایندگان می‌شد که نشد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین دوستان وعده داده بودند که استاندار خراسان‌جنوبی تا آخر دولت در این استان ماندگار است اما اقدامات انجام شده برخلاف گفته‌های آقایان است.
معاون رئیس جمهور رفتن «معتمدیان» را منتفی اعلام کرد
خسروی مطرح کرد: مجدداً ماجرا را از معاون پارلمانی رئیس جمهور پیگیری کردم و اعلام شد قصه رفتن استاندار خراسان‌جنوبی منتفی است، اما یک روز بعد یعنی روز یکشنبه اطلاع پیدا کردیم موضوع جابه‌جایی استاندار تقربا نهایی شده و باید برود.
وی با بیان اینکه استدلال ما مبنی بر عدم جابجایی استاندار خراسان‌جنوبی این است که در این حداکثر یک سال باقی مانده بگذارید مدیران سر جای خود باشند، اضافه کرد: استدلال دوم ما این بود که چطور می‌شود اینقدر در کادرسازی برای مدیریت کشور ضعیف عمل کرده‌ایم که هر جا مشکلی پیش آمده دوستان روی استاندار خراسان‌جنوبی انگشت گذاشته‌اند، بحث خوزستان اتفاق افتاد و خوشبختانه آن مرحله تمام شد و اکنون خراسان‌رضوی!
پیگیری‌های زیادی برای ماندن «معتمدیان» انجام دادیم
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اکنون کارها در استان خراسان‌جنوبی روی روال است و نیازمند پیگیری شخص استاندار بود تا به سرانجام برسد، مطرح کرد: پیگیری‌های زیادی برای جلوگیری از این اتفاق انجام دادیم اما گویا وزارت کشور تصمیم خود را گرفته بود.
خسروی گفت: متأسفانه وزارت کشور گزینه مورد نظر برای جایگزینی استاندار سابق خراسان‌جنوبی را مشخص کرده‌اند، اما در این خصوص نیز هیچ‌گونه مشورتی با نمایندگان استان خراسان‌جنوبی انجام نشده است.
بنای کلی مجلس تعامل با دولت است
وی با تأکید بر اینکه بنای کلی مجلس تعامل با دولت است ضمن اینکه در دفاع از مردم کوتاهی نمی‌کند، خاطرنشان کرد: باید تعامل مسئولان طوری باشد تا مردم در این چند ماه باقی مانده به‌ویژه در این شریط خاص معیشتی در مضیقه نباشند و باری از دوش مردم برداشته شود.
انتهای پیام/۴