پیگیری انتقال آب به استان از دریای عمان در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی از پیگیری طرح انتقال آب از دریای عمان به استان های شرق کشور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با دعوت رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از استانداران استان های شرق کشور،مسئولان وزارت نیرو و نمایندگانی از قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) طرح انتقال آب از دریای عمان به استان های شرق کشور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
به گفته وی، در این جلسه که استاندار خراسام جنوبی نیز حضور داشت اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ساز و کارهای انتقال آب دریای عمان به استان های شرقی را مورد نقد و بررسی قرار دادند.
خسروی عنوان کرد:نماینده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) گزارشی از فعالیت انجام شده و در دست اقدام ارائه کردند و قرار شد قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و شرکت زیرمجموعه که پیمانکار این طرح است تا یک ماه آینده گزارشی از میزان نیاز،میزان مصرف و حجم کار را به کمیسیون عمران مجلس ارائه کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه در این نشست بر شتاب بخشی به روند اجرای کار توسط پیمانکار پروژه تأکید شد، افزود:قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئولیت اجرای طرح نمک زدایی، شیرین سازی و انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور را طی یک برنامه ۵ ساله عهده‌دار شده است.
انتهای پیام / ۳