نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:

پیگیری ویژه دوبانده سازی محور بیرجند- قاین

اسحاقی گفت: دوبانده سازی محور بیرجند- قاین هنوز هم درحال کار است و همچنان پیگیری ویژه تری انجام خواهیم داد تا در اتمام این محور هرچه زودتر تسریع شود.

به گزارش خاورستان، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از همان ابتدا به موضوع تقویت دانش بنیان ها و دانشمندان داخلی کشور بود و واکسن کرونایی که به مقام معظم رهبری تزریق شد توسط دانشمندانی ساخته شده که میانگین سنی آنان ۳۰ سال است.
وی گفت: در کشورهای مختلف در دنیا تحقیقات فراوانی در بحث کرونا انجام می شود به ازای هر لیتر ویروس ۳۰ دوز واکسن و در هند به ازای ۱۸۰۰ دوز تولید می شود اما در ایران اسلامی، دانشمندان برکت می توانند به ازای هر لیتر ویروس بین ۳ تا ۴ هزار دوز واکسن تولید کنند.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز تولیدکننده دستگاه ونتیلاتور در کشور هستند و در بحث بهداشت و درمان برخی کشورها حاضرند بین ۵ تا ۱۰ میلیون دلار به ایران بدهند تا اطلاعاتی که در مورد واکسن داریم را در اختیار آنان قرار دهیم.
اسحاقی با بیان اینکه اکنون ایران در حوزه بین الملل در حال مذاکرات برجام با ۱+۴ است و مجلس شورای اسلامی نظارت بسیار خوب و شایسته ای انجام می دهد، گفت: یکبار دیگر امریکا خباثت خود را نشان داد و امروز شاهد ناامنی در افغانستان هستیم.
وی با اشاره به هم مرزی خراسان جنوبی با کشور افغانستان و اهمیت حفظ امنیت در استان، بیان کرد: متاسفانه آنطور که شایسته و بایسته است دستگاه دیپلماسی را در این خصوص شاهد نیستیم و بنظرم لازم است که وزارت امور خارجه در این موضوع ورود جدی و میانجی‌گری داشته باشد که بتواند تثبیت امنیت در کشور افغانستان را به خصوص در شهرهای هم مرز با کشور ایران را داشته باشد.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم جدید مجلس برای فضای مجازی در کشور تصریح کرد: از شما درخواست می‌کنم که از همه نخبگان و صاحب نظران برای طرح امنیت اینترنت که در مجلس قرار است مطرح شود، نظر خواهی صورت گیرد.
اسحاقی در بخشی دیگر از سخنان خود به حادثه غم‌انگیز روز گذشته در محور جاده بیرجند ـ قاین اشاره کرد و افزود: اتفاق نامبارکی در محور بیرجند قاین رخ داد که دل همه را به درد آورد این جاده که از سال ۸۴ که موضوع دوبانده‌سازی آن شروع شد تا سال ۹۸ تنها ۴۷ کیلومتر کار شده بود و تلاش‌های زیادی از سوی مدیر کل راه و شهرسازی استان به همراه بنده دنبال شد چرا که دغدغه ما این است که این محور به خوبی تمام و اصلاح شود.
وی بیان کرد: در سازمان برنامه و بودجه تلاش داریم محور بیرجند ـ قاین با بدهی مواجه نشود و از سویی دیگر ازسال‌های ۸۴ تا ۹۸ تنها ۴۰ کیلومتر دوبانده‌‌سازی شده بود،که از سال گذشته با پافشاری و حضور مدیر کل راه شهرسازی استان در یک سال ۲۷ کیلومتر دیگر کار شد و هنوز هم درحال کار است و همچنان پیگیری ویژه تری انجام خواهیم داد تا در اتمام این محور هرچه زودتر تسریع شود.
اسحاقی یادآور شد: طبق قولی که به مردم دادیم سه دستگاه در حوزه بهداشت و درمان برای رفاه مردم تهیه شده، دستگاه سی تی اسکن و مامو گرافی به بیمارستان قاین تحویل و در ۲ ماه آینده دستگاه ام آر آی هم تحویل داده خواهد شد.
منبع: شبستان
انتهای پیام/۷