رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی مطرح کرد؛

چتر بسته حمایت مسئولان از واحدهای صنفی/ نگران تعطیلی اصناف هستیم

علیزاده گفت: با توجه به خسارت کرونا به واحدهای تولیدی، عدم حمایت از اصناف و رشد قارچ گونه فروشگاه‌های زنجیره ای نگران واحدهای صنفی در استان هستیم.

به گزارش خاورستان، رضا علیزاده بیرجندی رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به خسارت‌های کرونا به واحدهای صنفی خراسان جنوبی بیان کرد: متاسفانه اصناف بیشترین ضربه و خسارت‌ها را از این ویروس متحمل شدند.
وی با گلایه از عدم حمایت از واحدهای صنفی گفت: تاکنون واحدهای صنفی خراسان جنوبی هیچ‌گونه بسته حمایتی دریافت نکردند.
علیزاده با اشاره به تسهیلات کرونایی بیان کرد: با توجه به شرایط دریافت و پرداخت وام، ۶۰ درصد از واحدهای صنفی خراسان جنوبی از این تسهیلات استقلال نکردند.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی بالا بودن سود تسهیلات و کم بودن دوره بازپرداخت را از جمله دلایل عدم استقبال واحدها از این تسهیلات دانست و افزود: دریافت تسهیلاتی با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه نه تنها مشکلی را رفع نمی‌کند بلکه بر درد واحدها می‌افزاید.
زنگ تعطیلی واحدها نواخته شد
وی خواستار پرداخت تسهیلاتی با سود چهار درصد و حداقل دوره بازپرداخت پنج ساله شد و گفت: همچنین نیاز است میزان مبلغ پرداختی تسهیلات به واحدها افزایش یابد.
علیزاده با بیان اینکه متاسفانه تاکنون به مشکلات کرونا برای واحدهای صنفی رسیدگی نشده است، افزود: با ادامه روند فعلی نگران تعطیلی واحدهای صنفی هستیم.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی با گلایه از رشد قارچ گونه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خراسان جنوبی، گفت: با راه اندازی هر فروشگاه حداقل ۲۰ واحد صنفی خوار و بار فروشی تعطیل می‌شود.
فروشگاه‌های زنجیره‌ای متناسب با جمعیت ایجاد شود
علیزاده با بیان اینکه تاکنون پیگیری‌های انجام شده برای حل این مشکل بی نتیجه مانده است، افزود: همچنین نظارتی از سوی دستگاه‌ها برای ایجاد فروشگاه‌ها انجام نمی‌شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر در مرکز استان ۱۶ فروشگاه زنجیره‌ای فعال بوده و سه فروشگاه هم در حال راه اندازی است که می‌طلبد مورد توجه متولیان قرار گیرد.
علیزاده بیان کرد: مخالف راه اندازی این امکانات و خدمات نیستیم اما باید ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر اساس آمار جمعیتی باشد.
انتهای پیام/۴