رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی:

چرا دولت قانون مبارزه با پولشویی را اجرا نمی‌کند؟

حجت‌الاسلام پژمانفر گفت: سؤال من از دولت و وزارت اقتصاد این است که چرا قانون مبارزه با پولشویی را اجرا نمی‌کنند که امروز کار به اینجا رسیده است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس گفت: عضویت ایران در کنوانسیون‌های FATF نه تنها مشکلی از ما را حل نمیکند بلکه مشکلات را بیشتر می‌کند.
وی افزود: به طور کل تجربه نشان داده که عضویت ما در اینگونه کنوانسیون‌ها برای ما نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه باعث تحمیل هزینه‌هایی به کشور نیز می‌شود.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت:‌ ما با پولشویی مخالفیم و همواره در مسیر مقابله با پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم اقدامات عملی و قابل توجه فراوانی را داشته‌ایم.
پژمانفر خاطرنشان کرد: ما قانون مبارزه با پولشویی داریم و سؤال من از دولت و به ویژه وزارت اقتصاد این است که چرا قانون مبارزه با پولشویی را اجرا نکرده‌اند که کار به اینجا رسیده است.
وی افزود: ما امروز در شرایط تحریم به سر می‌بریم و عضویت ما در کنوانسیون‌های FATF باعث می‌شود تا اطلاعات مربوط به بی‌اثر کردن تحریم‌ها در اختیار دشمنان ما قرار گیرد و این همان چیزی است که آنها می‌خواهند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: عضویت در کنوانسیون‌های FTAF نه تنها برای ما گشایشی را ایجاد نمی‌کند بلکه با توجه به سردمداری دشمنان ما در این کنوانسیون‌ها عضویت‌مان در آن باعث ایجاد تنگناها و مشکلات بیشتر نیز خواهد شد.
انتهای پیام/۴