با همکاری مردم انجام شد

چهارشنبه آخر سال در خراسان جنوبی در آرامش سپری شد

با همکاری خوب مردم خراسان جنوبی چهارشنبه سوری امسال بدون تلفات سپری شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هرساله مردم ایران زمین چهارشنبه آخر سال را با توجه به رسم و سنت دیرینه ای که دارند با برافروختن آتش و شادی به پایان میرسانند. شادی هایی که گاها عواقب جبران ناپذیری دارد و نه تنها شادی آفرین نیست بلکه برای سالها و حتی آخر عمر لذت داشتن زندگی راحت را از افراد میگیرد.
امسال با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و خراسان جنوبی از مردم درخواست شد چهارشنبه آخر سال را در خانه بمانند و با بیرون نرفتن و انجام کارهای خطرناک زحمت خدمتگزاران خود را بیشتر نکنند.
امسال نیز پرسنل خدوم آتش نشانی، نیروی انتظامی، اورژانس ۱۱۵ و هلال احمر خراسان جنوبی برای محافظت از جان هم استانی ها در روز چهارشنبه آخر سال آماده باش بودند.
خوشبختانه امسال چهارشنبه آخر سال در خراسان جنوبی با آرامش برگزار شد.
علی حسینی مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند در این خصوص در گفت و گو با خاورستان، اظهار کرد: چهارشنبه سوری امسال در بیرجند بدون تلفات بود.
وی افزود: آتش نشانان بیرجند در شب گذشته به ۲۴ ماموریت اعزام شدند که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند بیان کرد: این حریق ها سطحی بوده و خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.
حسینی از تمامی افرادی که در خانه ماندند و باعث انتشار ویروس کرونا نشدند تشگر کرد.
علیرضا عباسی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این خصوص اظهار کرد: خوشبختانه چهارشنبه سوری امسال بدون تلفات بود.
وی افزود: فقط در شهرستان نهبندان یک مصدوم داشتیم که خوشبختانه مشکلی خاصی وجود نداشت و به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده است.
انتهای پیام/۱۲۷