چهره واقعی غرب با پژوهش و مستند برای مردم نمایان شود

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه وحشی گری های غرب باید با پژوهش و مستند برای مردم نمایان شود، گفت: برای انسانیت انسان آفتی بدتر از ویروس لیبرال دموکراسی نیست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار با قرارگاه فرهنگی حضرت ولی عصر (عج) خراسان جنوبی، اظهار کرد: موضوعی که مطرح فرمودید خیلی اهمیت دارد چون پشتوانه فرهنگ جامعه است و همه امور به نحوی زیر مجموعه فرهنگ هستند، اگر فرهنگ صالح شود امور صالح می شوند و اگر فاسد شود امور دیگر فاسد می شوند چون فرهنگ در انسان نقش اولیه و اصلی را دارد.
وی بیان کرد: در این باب در دو بخش باید کار کرد، یک بخش عام به این معنی که از دورانی که استعمار به کشورهای شرقی پا گذاشته و بی فرهنگی و وحشی گری های خودش را در امور مختلف به عنوان یک تمدن قالب کرده است به هر میزانی که اشخاص چه زن باشند چه مرد تحت تاثیر این دروغ بزرگ این دو قرن قرار گرفتند آسیب دیدند و به نحو عام تحت تاثیر یک آفت بزرگ قرار گرفتند.
امام جمعه بیرجند افزود: کار و طرح مناسبی که در مقابله با این موضوع و ده ها موضوع دیگر نقش موثر دارد معرفی چهره واقعی غرب است یعنی وحشی گری هایی که توسط اروپا و آمریکا در این ۲۰۰ سال صورت گرفت را برای دیگران تبیین کنید که چه جنایاتی در نقاط مختلف جهان انجام دادند.
آیت الله عبادی، بیان کرد: برای انسانیت انسان آفتی بدتر از ویروس لیبرال دموکراسی نیست.
وی افزود: بنده سال هاست از افرادی که اهل قلم و پژوهش هستند درخواست کرده ام که با کار مستند این مطلب مهم که اروپا هرگز متمدن نبوده است را دنبال کنند، اگر ما این سرفصل را با همراه با پژوهش و مستنداتش در بیاوریم و چهره این جامعه نفرت انگیز را برای مردم باز کنیم خیلی ها در رفتار خود تجدید نظر می کنند، در حالی که بعضی ها هم پذیرفتند ولی ما هنوز از دستاوردشان محصولی که به جامعه ارائه شود نداشتیم و نداریم.
امام جمعه بیرجند، اظهار داشت: سرنوشت زن را در کشورهای اروپایی ملاحظه کنید، در فرانسه هر چندی زن ها به خیابان می ریزند و حرف برای گفتن دارند اما فقط با چوب و چماق پاسخشان را می دهند.
آیت الله عبادی افزود: ریشه مهر را اروپا از وجود جامعه کنده است، این همه تصمیمات خشونت آمیز و قتل و جنایت و قبرهای دسته جمعی کودکان و نوجوانان که کشف می شود را مشاهده می کنید که بخش کوچکی از وحشی گری های آن ها است.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، گفت: امروز از جهت فرهنگی برای جامعه نیاز است که مفاهیم واژه ها را در یک فرهنگ و لغت درست معنی کنیم و به مردم ارائه دهیم، بدتر از جنگ های هسته ای جنگ با الفاظ و واژه ها و جنگ های تبلیغاتی و روانی است که متکلم حرف هایی را می گوید و مفاهیمش برای مخاطب مشخص نیست و او در تردید می ماند و متکلم کار خود را انجام می دهد.
وی ادامه داد: باید فرهنگ و لغتی ارائه شود که از این اصطلاحاتی که در دنیای امروز بیش از همه مربوط به استعمالات جامعه لیبرال دموکراسی است در آن باز شود که این ها یعنی چه؟ ظاهر الفاظ فریبنده اما معانی آن سخیف است ولی چون مخاطب معانی را نمی داند گول می خورد، ما وقتی جامعه را از این منجلاب نجات دادیم از آن ها مایوس می شود و هر فرد برای خودش فکری بر می دارد که اسلام در این زمینه پاسخگو است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، ابراز کرد: مسئله هنر بسیار حائز اهمیت است، متاسفانه ما مفاهیم مفید و سازنده خودمان را در قالب هنر ارائه نکردیم، اول انقلاب هنر به میدان آمد اما بعد بی هنری به میدان آمد، باید با مفاهیم را در قالب هنر به زن و مرد منتقل کرد و در نتیجه نشاط را در زن و مرد ایجاد کرد، در حال حاضر هنری نداریم که باید روی این موضوع کار شود.
وی افزود: اگر ما بتوانیم عموم جامعه را از زیر سلطه واژه ها، فرهنگ و ویروس لیبرال دموکراسی غرب نجات بدهیم جامعه نجات پیدا می کند.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، بیان کرد: در حوزه بانوان اصولا تفاوت با تبعیض فرق می کند و خلقت زن و مرد با هم متفاوت است که این تفاوت بین زن و مرد از زیباترین مسائل خلقت است، خداوند چقدر عالی آفریده که هر کدام مکمل دیگری هستند و لذاست که مسئله ازدواج هم به عنوان مکمل زندگی از مسائلی است که در حد واجب است.
وی افزود: اگر بحث قداست نسل انسان در انسانیتش است باید حتما مادر دارای خصوصیاتی باشد تا فرزندش را به خوبی پرورش دهد، زهرای مرضیه(س) است که می تواند حسین(ع) و زینب(س) را پرورش دهد.
امام جمعه بیرجند، گفت: برخی از وظایف و مسئولیت ها اگر از دوش زن برداشته شده است به دلیل قداست این جایگاه است، سیستم خلقت زن به گونه ای است که این مسائل را فطرتاً نمی پسندد یعنی آن شغل و آن کار از زن حیف نیست بلکه زن از آن کار حیف است، بعضی از مشاغل برای بانوان باید در حد ضرورت انجام شود اما اینکه زن با آن عواطفش قاضی شود و صبح تا شب با مجرمین حرف بزند این حق او نیست این یک تحمیل است.
وی ادامه داد: در خلقت زن و مرد است چه از نظر فیزیکی و چه از نظر روحی و عاطفی تفاوت هایی وجود دارد که ما باید این ها را درست بفهمیم و تفهیم کنیم، در این زمینه شهید آیت الله مطهری و مقام معظم رهبری تالیفات بسیار خوبی دارند.
آیت الله عبادی اظهار داشت: نظام خلقت نظام احسن است و خداوند هر چه را که آفریده است اصل بر آن است و گذر از آن فقط بر اساس ضرورات است.
وی افزود: زن هایی لذت زندگی را می برند که آن کاری که در نظام خلقت برای آن آفریده شده اند را انجام دهند، این بالاترین لذت دنیایی و کمال آخروی است، خدا هم در شرع مقدس اینطور قرار داده است، در یک جامعه اگر زن ها سالم بمانند آن جامعه سالم خواهند ماند و چنانچه زن ها فاسد شوند همه جامعه فاسد خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: باید با تحقیق و پژوهش حقایقی تدوین شود و به گونه های مختلف در دسترس افراد قرار گیرد.
آیت الله عبادی گفت: خداوند شما را حفظ کند که دارای انگیزه هستید، شما می توانید از سراسر کشور و جهان کمک بخواهید چون امروز همه چیز در دسترس شما است، بنده از ده سال قبل که این سرفصل ها را دادم برخی عذر آوردند و بعضی ها هم گفتند کار می کنیم اما هنوز کاری صورت نگرفته در حالی که جامعه معطل این ها است.
انتهای پیام/۱۰