با معرفی نفرات برتر؛

چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف خراسان‌جنوبی به کار خود پایان داد

مراسم اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در مجتمع شهید آوینی فردوس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به مدت سه روز برگزار و مراسم اختتامیه این مسابقات نیز عصر روز گذشته در مجتمع شهید آوینی فردوس برگزار شد.
۱۴۶ نفر از خواهران و ۱۱۱ نفر از برادران استان خراسان‌جنوبی در این دوره از مسابقات در رشته‌های دعاخوانی، ترتیل، حفظ و قرائت و اذان شرکت کردند.
مسابقات دعاخوانی، قرائت و ترتیل روز پنجشنبه و مسابقات حفظ ۵،۱۰ و ۲۰ جزء نیز از صبح روز جمعه تا عصر این روز در دانشگاه فرهگیان فردوس برگزار شد.
در این دوره از مسابقات در بخش خواهران و برادران ۳۱ نفر در رشته قرائت، ۴۹ نفر در رشته ترتیل، ۱۸ نفر رشته حفظ کل، ۲۲ نفر حفظ ۲۰ جز، ۲۶ نفر حفظ ۱۰ جز، ۳۰ نفر حفظ ۵ جز، ۴۳ نفر دعاخوانی و ۲۳ نفر در رشته اذان شرکت کردند.
اعلام نتایج بخش برادران
در این دوره از مسابقات در بخش برادران در رشته حفظ ۵ جزء آقایان قاسم غفاری از بیرجند، سجاد غریب از زیرکوه و حجت خسروی از زیرکوه به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.
در رشته حفظ ۱۰ جزء آقای سید علی سیادت و محسن آراسته از بیرجند به ترتیب مقام‌های اول تا دوم را کسب کردند.
در رشته حفظ ۲۰ جزء آقای احمد یوسفی احمدآباد از بیرجند مقم اول، آقای آرمان سعیدی از زیرکوه مقام دوم و آقای محمدامین قاسمی از سربیشه مقام سوم این دوره از مسابقات را از آن خود کردند.
در رشته حفظ کل آقای محمود احمدی درمیان از بیرجند، اقای مصیب علیشاهی از بیرجند و آقای حسین نوغابیان‌مقدم از قائنات مقام‌های اول تا سوم چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی را کسب کردند.
در رشته قرائت آقایان علیرض محمدنژاد، ایمان نیک‌شعار و وحید براتی از بیرجند به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این بخش از مسابقات را از آن خود کردند.
در رشته ترتیل این دوره از مسابقات آقای محسن سکندری‌مقدم از فردوس مقام اول، آقای حمید قلی‌نژاد از قائنات مقام دوم و آقای حسین‌الله رسانی از بیرجند مقام سوم را کسب کردند.
در رشته اذان آقای محمد عارفی از فردوس، سید کاظم حسینی از بیرجند و مجید فتحی از طبس مقام‌های اول تا سوم این بخش از مسابقات سراسری چهل‌ودومین دوره از مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی را کسب کردند.
اعلام نتایج بخش خواهران
در رشته حفظ ۵ جزء خانم‌ها زهرا ملکی از سربیشه، انسیه تابعی از بیرجند و نجمه طاهری پاکدل از طبس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.
در رشته حفظ ۱۰ جزء خانم فرزانه شکوهیان از بیرجند، معصومه چمن‌آرا از قائنات و فاطمه چوپانی از خضری مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را از ن خود کردند.
در رشته حفظ ۲۰ جزء خانم‌ها محدثه ربانی، زهره سادات عبدالهی و سعیده شریفی‌پور از بیرجند به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را از آن خود کردند.
در رشته حفظ کل خانم مرضیه اشرفی از بیرجند مقام اول، زهرا راعی از قائنات و زهرا بخشی از طبس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.
در رشته قرائت خانم‌ها فاطمه نوفرستی از بیرجند، راضیه سیروسی از قائنات و فهیمه صبحی از فردوس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.
در رشته ترتیل خانم‌ها فاطمه شریفی‌پور از بیرجند مقام اول، سمیه دشتبان از فردوس مقام دوم و بهنانه سادات ترابی از قائنات مقام سوم و در رشته دعاخوانی راضیه سلطانی‌محبوب از فردوس مقام اول، سکینه خاکساریان‌مقدم از سرایان مقام دوم و مریم ناظمی از طبس مقام سوم را کسب کردند.
گفتنی است‌؛ نفرات اول هر رشته در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری اوقاف راه می‌یابند.
انتهای پیام/ ۱۳۲