چین ۲ هزار نیرو به مرز کره شمالی اعزام کرد

چینی ها 2 هزار نیروی ارتش را در امتداد مرز خود با کره شمالی مستقر کرده اند.

به گزارش خاورستان، خبرگزاری نیوسِس کره جنوبی در گزارش چهارشنبه خود به نقل از مرکز اطلاع رسانی حقوق بشر و دموکراسی، با اشاره به اقدام پکن در اعزام ۲ هزار سرباز به مناطق مرزی خود با کره شمالی افزود شمار نظامیان چینی در پست‌های دیده‌بانی ۲۴ ساعته افزایش یافته است.

برخی از این نیروها مسئول سنجش نشت احتمالی مواد رادیواکتیو در صورت آزمایش هسته‌ای کره شمالی هستند.

یک وبگاه امریکایی که تحرکات کره شمالی را رصد می‌کند چهارشنبه گزارش داد که تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد کره شمالی احتمالا کار حفاری تونل را در سایت آزمایشات هسته‌ای اصلی خود از سر گرفته است، که مشابه عملیاتی است که پیش از تازه‌ترین آزمایش اتمی این کشور در ماه ژانویه انجام شد.

بنا بر این گزارش، در تصاویر ماهواره‌ای، جا به جایی محدود وسایل نقلیه و تجهیزات از درگاه شمالی پایگاه که برای سه آزمایش اتمی پیشین کره شمالی مورد استفاده قرار گرفته بود قابل رویت است.

این گزارش می‌افزاید: «این فعالیت‌ها به خودی خود نشانه آماده‌سازی قریب‌الوقوع برای آزمایش نیست، با این حال، احتمال یک آزمایش در شرف وقوع را نمی‌توان نادیده گرفت.»

در این گزارش آمده است: «در حالی که کره شمالی ژانویه گذشته شاهد چهارمین انفجار آزمایشی اتمی خود بوده، این کشور به وضوح توان خود را در انجام انفجارها در کوتاه مدت با جلوگیری از شناسایی شواهد توسط ماهواره‌ها نشان داده است.»
منبع: باشگاه خبرنگاران