کاج‌های سر به فلک کشیده بیرجند مورد بی مهری است/ می‌شود از پتانسیل‌های این درخت برای ارزآوری بهره برد

درخت کاج درخت ارزشمندی است که نه تنها در استان به آن توجه نکرده‌ایم بلکه گاهی از جایگزین شدن آن با درختان دیگر سخن گفته‌ایم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بیرجند یکی از شهرهایی است که بیشتر آن را به عنوان شهر کاج‌های سر به فلک کشیده می‌شناسند، کاج‌های استواری که سبزی خود را در تمام طول سال حفظ می‌کنند.
مردم نظرات متفاوتی در مورد این درخت همیشه سبز دارند، برخی آن را دلیل افسردگی و فضای غم انگیز شهری می‌دانند و با کاشت آن مخالفت می‌کنند و معتقدند باید به جای این درخت، درختان دیگری جایگزین شود چرا که این درخت باعث ایجاد حساسیت‌ها می‌شود.
این موضوع را از دکتر محسن پویان محقق گیاهان دارویی خراسان جنوبی جویا شدیم.
پویان در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: به لحاظ علمی تاکنون هیچ مورد حساسیت ذاتی از گرده درخت کاج ثابت نشده است.
محقق گیاهان دارویی خراسان جنوبی افزود: گرده هر گیاهی ممکن است برای افرادی ایجاد حساسیت کند و این موضوع تنها به یک درخت مربوط نمی‌شود و افراد حساس در هر فصلی ممکن است نسبت به تعدادی از گرده‌ها حساسیت پیدا کنند.
پویان به خواص درخت کاج اشاره کرد و گفت: از سر شاخه درخت کاج ویتامین ث استخراج می‌شود.
وی ادامه داد: تولید داروی تپش قلب، استفاده از چوب درخت کاج به عنوان مواد پیش دارو و استفاده از قطران چوب آن در صنعت نمونه‌های کوچکی از استفاده از این درخت است.
محقق گیاهان دارویی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از درخت کاج یک نوع عطر و ادکلن نیز ساخته می‌شود که جزو ادکلن‌های گران قیمت دنیا است.
پویان با بیان اینکه در خراسان جنوبی اصلا به خواص و کاربردهای درخت کاج توجه نشده است، گفت: در کشور نیز تنها به استفاده از چوب درخت کاج بسنده شده است.
وی ادامه داد: هر کدام از محصولات درخت کاج می‌تواند ارزآور و اشتغال زا باشد و می‌شود بر روی پتانسیل‌های زیادی که در این محصول وجود دارد کار کرد تا با فرآوری مناسب بتوان از نعمت‌های خدا به خوبی استفاده کرد.
طبق پژوهش‌های صورت گرفته دانه کاج منبع غنی از آهن، تقویت کننده سیستم قلب و عروق، دارای خواص ضد پیری، مفید برای سلامت چشم، انرژی زا و یک داروی طبیعی برای کاهش وزن است.
ميوه كاج در پيشگيری و درمان دردهای مفصلی، پوكی استخوان، سنگ كيسه صفرا، بواسير و درمان پروستات نيز اثرات مفيدی دارد.
روغن درخت كاج خاصیت ضدباكتریایی و انرژی‌بخشی داشته و در تخفیف دردهای مزمن نقش دارد، همچنین خاصیت مدر بودن این روغن با سم‌زدایی و تصفیه بدن، از ابتلا به بیماری‌های كبدی پیشگیری می‌كند.
این موارد تنها نمونه ای از خواص درختی است که آن را به تعداد زیاد در شهرمان داریم اما فقط نسبت به آن بی مهری داشته‌ایم و نه تنها توجهی به آن نکرده ایم بلکه گاهی از قطع این درختان و جایگزین کردن آن با درختان دیگر سخن گفته‌ایم.
به راستی می‌شود قدر این درخت ارزشمند را دانست و با توجه به آن زمینه‌های را برای یک تولید داخلی به وجود آورد.
انتهای پیام/۱۰۰/الف/۴