سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی خبر داد

کارت تلفن‌های همگانی در استان قابلیت شارژ شدن دارند

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: از امروزکارت های تلفن همگانی قابلیت شارژ شدن دارند و فعال سازی مجدد کارت های قدیمی نیز انجام می‌شود.

حسن آذری نصرآباد سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی، درگفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: به تازگی امکان شارژ کردن کارت تلفن همگانی توسط مخابرات فراهم شده است، وکاربران تلفن‌های همگانی از این پس می‌توانند کارت‌های تلفن خود را به صورت دلخواه شارژ کنند و از دور انداختن آن پس از اتمام شارژ خوداری نمایند، و دیگر لازم نیست هربار کارت تلفن جدید بخرند.

آذری نصرآباد بیان کرد: با توجه به این‌که بخش عمده‌ای از کارکرد تلفن‌های همگانی مربوط به گروه خاصی از قشر جامعه مثل ندامتگاه‌ها، خوابگاه‌ها، پادگان‌ها و غیره.. است، شرکت مخابرات ایران تلاش نموده تا با توجه به‌تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود ارتباطات تمامی هم وطنان در سراسر کشور را به بهترین شکل ممکن و در راستای تحقق شعار ارتباطی فراگیر، پایدار نگه دارد.

وی با بیان اینکه تداوم این سرویس در مقطعی از زمان که با کارت‌های یک‌بار مصرف بود و تراشه این کارت‌ها وارداتی و مقرون‌به‌صرفه نبود، اضافه کرد: لذا تولید این کارت‌ها بسیار کم و توزیع آن با مشکل مواجه شد که پس از بهینه‌سازی سامانه‌ها و به‌روز کردن تلفن‌های همگانی در دستور کار مخابرات قرار گرفت تا کارت تلفن‌ها قابل شارژ مجدد باشند.

آذری نصرآباد ادامه داد: با این اقدام، کارت‌های تلفن قبلی که در دست مردم است هم قابل شارژ هستند، لذا هر فرد با یک ‌بار خرید کارت تلفن همگانی، همیشه می‌تواند از آن استفاده کند.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی گفت: البته برای استفاده از کارت‌های قبلی لازم است نسبت به فعال‌سازی آن اقدام نمایند. و برای این منظور دارندگان این کارت‌ها، با در دست داشتن کارت تلفن همگانی و اصل کارت ملی می‌توانند به یکی از مراکز امور مشتریان مخابرات مراجعه و نسبت به فعال سازی کارت قدیمی خود و یا خرید کارت جدید اقدام نمایند.

وی افزود: پس از فعال‌سازی، رمزی داده می‌شود که از طریق دستگاه کیوسک می‌توانند آن را تغییر بدهند و‌ برای شارژ مجدد کارت تلفن همگانی هم می‌توانند یا از مراکز امور مشتریان، سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir و یا کد دستوری #۲۰۲۰* اقدام کنند.
انتهای پیام/۱۴۳/۱۳۳