کارخانه‌هایی که به خواب کرونایی رفتند

بیماری کرونا سایه‌ای سنگین بر سر تولیدات صنایع از جمله کارخانه اختر پگاه فردوس انداخته و سه خط تولیدش را از پا انداخته است.

به گزارش خاورستان، اسماعیلی مدیر کارخانه اختر پگاه فردوس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: از سال ۱۳۸۰ شروع به راه اندازی خط تولید کارخانه کردم و در حال حاضر تنها ۷ کارگر در ۲ خط تولید مشغول به فعالیت هستند.
وی، کرونا و کاهش میزان فروش محصولاتش را عامل رکود و خوابیدن ۳ خط تولیدش دانست و افزود: کارخانه ما ۵ خط تولید دارد، اما به دلیل کاهش تعداد سفارشات و نبود بازار فروش تنها با ۲ خط تولید در حال فعالیت هستیم.
اسماعیلی با اشاره به اینکه تولیدات این شرکت بیشتر در بسته بندی صنایع لبنی کاربرد دارد، بیان کرد: تمامی قالب‌های لبنیات با کیفیت بالا در کارخانه ما تولید می‌شود، اما بازارش فروش خوبی نداریم و کارخانجات تولید محصولات لبنی به دلیل مشکلات و معوقات مالی و استفاده از بسته‌بندی‌های با کیفیت متوسط بازار فروش خوبی برای تولیدات ما نیستند.
کارخانه‌ای که تنها روی دست هفت کارگر می‌چرخد
مدیرکارخانه اختر پگاه فردوس گفت: ظرفیت تولید این کارخانه بالا است، اما به دلیل نبود بازار فروش نمی‌توانیم بیشتر از ۲ خط تولید را راه بیندازیم و در ماه تنها ۱۵ تا ۲۰ روز کارخانه فعال است.
اسماعیلی افزود: با وجود اینکه میزان تولیدات کارخانه افت داشته، اما ماهانه حدود ۷ تن تولید داریم در صورتی که ظرفیت تولید ماهانه کارخانه ۹۰ تن است، اما به دلیل نبود سفارش و بازار فروش قادر نیستیم تولیداتمان را افزایش دهیم.
وی بیان کرد: محصولات ما علاوه بر تامین نیاز صنایع شهرستان فردوس، آیسک، سرایان و بشرویه به شهرستان‌های تربت و مشهد نیز صادر می‌شود.
انتهای پیام/۴