تذکر نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس؛

کارد سیاسی‌کاری‌ها و سوءمدیریت‌ها به استخوان ملت رسیده/ بی‌احترامی وزیر علوم به اعتراض فرهیختگان خراسان جنوبی

نخعی گفت: مبادا برخی آقایان مشغول جلسات انتخاباتی شوند و مردم را در آستانه شب عید فراموش کنند. بدانید کارد سیاسی‌کاری‌ها، دعوا و کشمکش‌های سیاسی و سوءمدیریت‌ها به استخوان ملت رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی دیروز (یکشنبه ۲۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر به رئیس جمهور در خصوص گرانی‌های اخیر گفت: معیار ارزیابی قیمت‌ها کف بازار است نه آنچه در زیرنویس شبکه‌های تلویزیونی، جلسات و محافل شما گفته می‌شود.
نخعی افزود: آنچه که امروز به طور کامل مشهود است نارضایتی شدید مردم از وضعیت افسارگسیخته قیمت‌ها است که آنها را در آستانه شب عید به شدت نگران کرده در حالی که بسیاری از اجناس و کالاها در بازار به وفور وجود دارد اما متأسفانه قیمت‌ها لحظه‌ای در حال افزایش است، این چه دلیلی جز سوءمدیریت و عدم‌برخورد جدی با واسطه‌ها می‌تواند داشته باشد؟
وی یادآور شد: افزایش قیمت کالاهای اساسی باعث شد اقشار متوسط جامعه به زیر خط فقر سقوط کنند، گرانی‌ها سفره مردم به ویژه طبقات محروم و مستضعف جامعه را روز به روز کوچک و کوچکتر کرده است؛ مبادا برخی آقایان مشغول جلسات انتخاباتی شوند و مردم را در آستانه شب عید فراموش کنند، بدانید کارد سیاسی‌کاری‌ها، دعوا و کشمکش‌های سیاسی و سوءمدیریت‌ها به استخوان ملت رسیده است.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در تذکری به وزیر نیرو گفت: فریاد تشنگی مردم مظلوم حوزه انتخابیه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه را بشنوید، خشکسالی‌های پیاپی در شرق کشور به بحران تبدیل شده و بیش از ۵۰ درصد روستاها و مناطق عشایری با تانکر و به صورت سقائی آبرسانی می‌شود، آیا این شایسته مردم نجیب منطقه است؟
نخعی در تذکری به وزیر علوم اظهار کرد: دانشگاه صنعتی بیرجند به عنوان تنها دانشگاه صنعتی شرق کشور در حال الحاق است، نه به اعتراض نماینده ولی فقیه توجه کرده‌اید و نه نمایندگان و فرهیختگان جامعه علمی استان؛ این کار جز بی‌احترامی به مردم شریف استان چه معنای دیگری دارد؟ لازم است هر چه سریعتر نسبت به لغو این تصمیم غیرکارشناسی اقدام شود.
انتهای پیام/۷/