کارهایی که باعث اخراج شما از هواپیما می شود!

در برخی از مواقع ممکن است بلیط داشته باشید اما نتوانید سوار هواپیما شوید. شرکت های هواپیمایی در بسیاری از مواقع قوانینی را وضع می کنند که می توانند با آنها شما را از هواپیما اخراج کنند.

بسیاری از ما تصور می کنیم که با در اختیار داشتن بلیط هواپیما به راحتی می توانیم سوار هواپیما شویم و با این وسیله نقلیه به مسافرت بپردازیم. اوضاع سفر همیشه آنگونه که ما به آن فکر می کنیم، نخواهد بود. آگاه بودن نسبت به قوانین شرکت های هواپیمایی یکی از ملزومات خرید بلیط هواپیما و سفر با این وسیله نقلیه است. در برخی از مواقع ممکن است بلیط داشته باشید اما نتوانید سوار هواپیما شوید. شرکت های هواپیمایی در بسیاری از مواقع قوانینی را وضع می کنند که می توانند با آنها شما را از هواپیما اخراج کنند.
با ندانستن ممنوعیات مسافرت با هواپیما هزینه ای که بابت بلیت پرداخت کرده اید به هدر خواهد رفت. برخی از قوانین وضع شده کاملا عاقلانه و برخی دیگر بسیار عجیب و غریب است. در این مطلب سعی داریم عجیب ترین قوانین هواپیمایی برای اخراج مسافران را مورد بررسی قرار دهیم. این مطلب ۶ دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد اما می تواند خیالی آسوده بابت خرید بلیط هواپیما را برای شما به ارمغان بیاورد. با ما همراه باشید.
اخراج ا از هواپیما بخاطر بوی بد
شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از شرکت های هواپیمایی قوانینی دارند که میتوانند به وسیله آنها کسانی که بوی بدی میدهند را از پرواز منع کنند و به آنها اجازه ورود به هواپیما را ندهند. داشتن بوی بد مسافران را در طول مسیر اذیت خواهد کرد. چنین قوانینی در تمامی نقاط دنیا اجرا می شود و تاکنون مسافران زیادی به دلیل بوی بد از هواپیما اخراج شده اند. در سفرهای هوایی از خوردن غذاهای بودار مانند سیر و پیاز خودداری کنید و قبل از پرواز دوش بگیرید.
چاق ها در جریان باشند
اگر جز افرادی هستید که اضافه وزن شما بیش از اندازه است، حتما قوانین هواپیمایی را مرور کنید. برخی از شرکت های هواپیمایی مانع سوار شدن افرادی که بیش از اندازه اضافه وزن دارند، خواهد شد. منع ورود انسان های چاق به هواپیما به دلیل بسته شدن کمربند است. تمامی مسافران به دلایل امنیتی باید قبل از شروع پرواز کمربندهای ایمنی خود را ببندند. کمربندهای ایمنی در بسیاری از مواقع جان افراد را نجات خواهد داد. افرادی که اضافه وزن دارند نمی توانند از کمربند ایمنی استفاده کنند.
اگر جز افراد چاق هستید، با وجود داشتن بلیط هواپیما نمی تواند از این وسیله نقلیه سریع و ایمن برای مسافرت استفاده کنید.
پابرهنه نباشید
داشتن کفش زمان ورود به هواپیما و در طول سفر الزامی است. بسیاری از شرکت های هواپیمایی به آنهایی که کفش ندارند اجازه پرواز نمی دهند. همچنین کسانی که کفش پوشیده اند حق درآوردن آن را در طول مسیر نخواهند داشت. پوشیدن کفش در زمان پرواز به شما کمک می کند در مواقع ضروری بتوانید بهترین عکس العمل را انجام دهید و راحت تر به بیرون از هواپیما بروید. بوی بد پای شما نیز می تواند از دیگر عوامل ممنوع بودن درآوردن کفش در طول زمان پرواز باشد. بوی بد پای شما ممکن است در زمان سفر سایر مسافران را مورد آزار و اذیت قرار دهد.
لباس های نامتعارف نپوشید
پوشیدن لباس های نامتعارف از دیگر عواملی است که می تواند با وجود داشتن بلیط هواپیما از ورود شما به هواپیما جلوگیری کند. به لباس هایی که بر روی ان شعارهای توهین آمیز قومیتی، جملات نژادپرستانه و تصاویر مستهجن قرار داشته باشد، معمولا لباس های نامتعارف گفته می شود. پوشیدن لباس های نیمه عریان نیز می تواند در پروازهای داخلی دردسر ساز شود.
همراه داشتن ممنوعات سفر
اگر مسافری در حین پرواز یکی از ممنوعات سفر مانند وسایل تیز یا آتش زا را به همراه داشته باشد، جریمه خواهد شد. هر چند در فرودگاه کاملا مورد بررسی قرار خواهید گرفت اما در زمان پرواز به ممنوعات سفر به طور ویژه توجه داشته باشید.
کرونا
یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث اخراج شما از سفر شود، کرونا است. در سفرهای خارجی الزامی است که کرونا نداشته باشید تا بتواندی وارد هواپیما شوید. جدای از ممنوع بودن حضور در هواپیما کرونا باعث شده کارهای روزمره مردم جهان مختل گردد. کادر درمان حدود یک سال است که با ویروس کرونا در حال جنگ هستند. با نپرداختن به سفرهای غیر ضروری و رعایت اصول بهداشتی ما نیز باید به این عزیزان کمک کنیم.
دکتر تیرنو استاد میکروبیولوژی و آسیب ‌شناسی دانشگاه نیویورک می‌گوید:
“کسانی که می‌خواهند از دست کرونا در امان باشند باید در سفرهای خود از ماسک N95 استفاده کنند. این ماسک قابلیت‌های فراوانی دارد که یکی از کاربردهایآن فیلتر کردن ذرات معلق بر روی هواست.”
“کشور ایران و سایر کشورهای دنیا در حال حاضر شرایط مطلوبی را پشت سر نمی گذراند. تمامی کشورها با ویروسی به نام کرونا در حال دست و پنجه نرم کردن هستند. وجود این ویروس بسیاری از کارهای مردم را مختل کرده است. کسانی که برای جان خود و عزیزانشان ارزش قائلند در خانه نشسته و مسافرت های خود را کنسل کرده اند. کرونا ویروس تهدیدی جدی برای جان انسان است.” (منبع)
خرید بلیط از سایت های معتبر
بسیاری از مسافران در هنگام ورود به فرودگاه متوجه می شوند که بلیطی که خریداری کرده اند فاقد اعتبار لازم برای پرواز است. این مسافران حق پرواز با هواپیما را ندارند. توصیه می کنیم برای رزرو بلیط هواپیما از سایت های معتبر فروش بلیط هواپیما استفاده کنید. سایت های تیک بان، علی بابا، قاصدک و فلای تودی از جمله سایت های معتبر در ایران به شمار می روند که می توانید به وسیله آنها با خیالی راحت بلیط هواپیما خود را خریداری کنید.
در بین سایت های گفته شده این تیک بان است که توانسته با ارائه خدماتی نویسن و ارزان از سایر رقبا پیشی بگیرد.
تیک بان با بیش از ۹۰۰ ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری کرده و توانایی اسکان مسافران خود در بهترین هتل های ایران و جهان را دارد. سایت تیک بان از سال ۱۳۹۳ فعالیت های مربوط به حمل و نقل در سفرهای هوایی را آغاز کرده است. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.
انتهای پیام/۴
مطلب بالا تبلیغاتی است و خاورستان آن را تأیید و رد نمی‌کند.