مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر همدان مهمان خراسان جنوبی می‌شود/ حضور بیش از ۴۰ داوطلب در این کاروان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر همدان مهمان خراسان جنوبی می شود تا در کنار خدمات پزشکی، لب های تشنه کویریان را نسخه ای شیرین بپیچد.

به گزارش خاورستان، امروزه مسائل و مشکلات موجود در خراسان جنوبی بر کسی پوشیده نیست چراکه قهر ۱۹ ساله طبیعت روایت شبانه بچه های دیروزی و مشق کودکان امروزی شده است. رد پای خشکسالی در کویر آثاری اعم از مرگ تدریجی قنات های روستاها به جا گذاشته و به دنبال آن آبادی از بین روستاییان رخت بسته است.
پیامدهای خشکسالی تنها به خاموش شدن قنات ها خلاصه نمی شود بلکه مهاجرت بیش از هزاران روستایی و از بین رفتن منابع درآمدی روستاییان گوشه دیگری از این نامهربانی ها است. افرادی که خود روزگاری نه چندان دور گرداننده چرخ اقتصاد استان بودند امروز چشم به انتظار گام های یاری رسان مسئولان هستند تا با جرعه ای آب و یا شاید اندکی طعام، روزی رسان لحظه های سخت شان باشند.
اگرچه تاکنون گروه ها و افراد زیادی پا به میدان گذاشته اند اما تلاش جمعیت هلال احمر در راستای کشیدن پرده فقر از چهره روستانشینان بی دریغ است. امروز هلال مهربانی ها با طلوع کردن در مناطق محروم، چراغ آبادانی روستاها را روشن کرده و کاروان هایی در قالب نذر آب، روزنه های امید را در دل های خسته روستاییان باز می کنند.
این‌بار کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر همدان مهمان خراسان جنوبی می شود تا در کنار خدمات پزشکی، لب های تشنه کویریان را نسخه ای شیرین بپیچد.
محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی دراین خصوص بیان کرد: کاروان نذر آب جمعیت هلال احمر همدان امروز دوشنبه وارد خراسان جنوبی شده و مهمان شهرستان طبس می شود.
وی با بیان اینکه این کاروان با همراهی ۴۰ نفر از داوطلبین جمعیت هلال احمر به ارایه خدمات می‌پردازد، افزود: تیم پزشکی کاروان شامل ۱۸ نفر از جمله دندان پزشک، متخصص داخلی و فوق تخصص ریه، فوق تخصص نفرولوژی، متخصص تغذیه، بهداشت مواد غذایی، متخصص زنان و زایمان، دکتر روانشناس، پزشک عمومی، ماما، اپتومتریست، فیزیوتراپیست، پرستار و تکنسین دارویی است.
وی با بیان اینکه این کاروان به مدت چهار روز با مرکزیت روستای تپه طاق طبس به اهالی حدود ۲۵ روستا این منطقه ارائه خدمت می کند، افزود: توزیع بسته های حمایتی، معیشتی، بهداشتی، لوازم تحریر و البسه از دیگر خدمات این کاروان است.
شهریاری با اشاره به همراهی خیران ادامه داد: همچنین بر اساس نیاز روستاها تعداد ۱۲ تانکر ذخیره آب توزیع خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲