مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی:

کارکنان دامپزشکی سلامت خود را برای بهداشت جامعه در معرض خطر قرار می دهند

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: کارکنان دامپزشکی با به خطر انداختن سلامت خود، بهداشت عمومی و سلامت جامعه را تامین و تضمین می کنند.

به گزارش خاورستان، محمد اصغرزاده مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در خصوص مهم بودن وظایف و گستره فعالیت های دامپزشکی گفت: برخی کنترل های بهداشتی دامپزشکی برای تولید محصول سالم و با کیفیت به صورت شبانه روزی اعمال می شود که نظارت بر کشتارگاه های طیور، نظارت و کنترل محوله های دام و فرآورده های خام دامی در پست های قرنطینه و درمان دام های بیمار از این جمله می باشد.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از کارکنان دامپزشکی درگیر بیماری های مشترک بین انسان و دام و یا مشکلات اسکلتی هستند، یادآور شد: کارکنان دامپزشکی با توجه به تماس مستقیم با دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم در معرض عوامل بیماری زا قرار دارند و با به خطر انداختن سلامت خود، بهداشت عمومی و سلامت جامعه را تامین و تضمین می کنند.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی افزود: در صورتی که این مجموعه وظایف و نظارت های خود را به خوبی اعمال نکند، جامعه انسانی و صنعت دام و طیور کشور با موجی از سونامی ناشی از شیوع بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان و بیماری های واگیر دامی مواجه خواهد شد که خسارات سنگین اقتصادی و معضلات مهم بهداشتی را به کشور تحمیل خواهد کرد.
انتهای پیام/۱۳۶