کارگاه آموزشی ویژه مدیران شرکت‌ها و رانندگان سرویسهای دانش آموزی برگزار شد

کارگاه آموزشی ویژه مدیران شرکتها و رانندگان سرویسهای دانش آموزی در مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری بیرجند برگزار شد.

به گزارش خاورستان، کارگاه آموزشی ویژه مدیران شرکتها و رانندگان سرویسهای دانش آموزی روز گذشته در محل مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری بیرجند برگزار شد.
محمد علی جاوید شهردار بیرجند هدف از برگزاری این کارگاه را در آستانه سال تحصیلی جدید، بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و آیین نامه و دستور العمل اجرایی شرکت حمل و نقل دانش آموزی عنوان کرد.
وی با اشاره به ضرورت آشنایی با سامانه سپند و استفاده از آن افزود: در راستای ساماندهی امر حمل و نقل دانش آموزان مدارس، سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) با همکاری وزارت خانه های کشور، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در سال ۹۷ تهیه و طراحی شده است.
شهردار بیرجند گفت: بنا به ابلاغیه وزارت کشور، تمامی کاربران در امر حمل و نقل دانش آموزی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش، شرکتهای حمل و نقل درون شهری، مدارس، رانندگان و اولیای دانش آموزان متقاضی سرویس، باید در این سامانه ثبت نام کنند.
یدالله غلام پور رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند نیز ضمن تبیین سامانه پایش دانش آموزی و مراحل گزینش شرکتها، رانندگان و نحوه گزینش آنها به لزوم استفاده از برچسب ویژه سرویس مدارس تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد: برچسب سرویس مدارس شامل QR کد جهت صحت سنجی سرویس مدرسه و اطلاعات خودرو و راننده است.
غلام پور یادآور شد: سرویسهای مدرسه فاقد برچسب مذکور توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه می شوند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اضافه کرد: از مزایای سامانه سپند می توان به افزایش امنیت و ایمنی دانش آموزان، ایجاد حس آسودگی خاطر والدین با رصد زمان و مسیر رفت و برگشت فرزند خود در اپلیکیشن سپند، هویت سازی و متمایز کردن رانندگان سرویس مدارس از سایر رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، سهولت در ثبت درخواست سرویس مدرسه توسط مدارس و اولیا و تخصیص سرویس به آنها اشاره کرد.
شایان ذکر است تعداد ۷۷ نفر از رانندگان سرویس های مدارس در این دوره آموزشی شرکت کردند که در پایان، از برچسب سرویس مدارس توسط شهردار و رئیس پلیس راهور شهرستان بیرجند رونمایی شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲