همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر؛

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در طبس برگزار شد

آزاد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس، از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در قالب طرح شوق رویش و همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان طبس خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا آزاد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروزه مهمترین سیاست و برنامه در حوزه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر موضوع ارتقا دانش و آگاهی اقشار مختلف برای پیشگیری از مواد مخدر است.
وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مبارزه با مواد مخدر، افزود: در این کارگاه جوانان ضمن آشنایی با انواع مواد مخدر و چگونگی اعتیاد، به منظور پیشگیری و هشدار لازم در خصوص عوارض و مشکلات ناشی از این مواد نیز آموزش هایی را فرا گرفتند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس با بیان اینکه ۲۰ نفر از اعضا کانون های جوانان و دانشجویی در این کارگاه شرکت کردند، گفت: همچنین جمعی از اعضای جوانان شهرستان طبس در اولین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر نیز در حرکتی نمادین با دردست داشتن پیام‌ها آگاه سازی در این رابطه نسبت به کاهش آسیب‌ها و هشدار جدی به جامعه انسانی گامی مثبت برداشتند.
آزاد با بیان اینکه آگاهی و دانش لازم و شناخت مضرات و خطرات و آثار زیانبار مواد مخدر موجب مراقبت بهتر و بیشتر از بلایای این ماده افیونی است، افزود: دانایی زمینه ساز توانایی است و اگر جامعه و اقشار مختلف آموزش‌های لازم را ببیند و مهارت‌های زندگی را بیاموزند و از این اطلاعات و آگاهی‌ها در مسیر زندگی استفاده کنند کمتر دچار آسیب خواهند شد.
انتهای پیام/۱۲۷