معاون استاندار خراسان جنوبی خبرداد

کارگران مرغداری‌های خراسان جنوبی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند/ تخصیص اعتبار ویژه برای پروژه‌های نیمه تمام

عابدی گفت: با پیگیری استاندار و قبولی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کارگرانی که در شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در واحدهای تولیدی استان بیکار شدند مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی عصر امروز در جلسه جمع بندی مباحث سفر معاونین و مدیران سازمان های وابسته وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که در محل استانداری خراسان‌جنوبی برگزارشد، اظهارکرد: خراسان‌جنوبی طبق آمار، از کمترین میزان حوادث در حوزه صنایع و معادن در سطح کشور برخوردار است.
وی خاطرنشان‌کرد: با پیگیری استاندار و قبولی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کارگرانی که در شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در واحدهای تولیدی استان بیکار شدند مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی یادآورشد: اطلاعات لازم در بخش‌های صنایع، کشاورزی، خدمات و حوزه‌های اقتصادی خراسان‌جنوبی در مهلت دو هفته ای جمع بندی و به وزارتخانه ارائه خواهد شد.
عابدی ضمن تاکید بر برندسازی محصولات استراتژیک خراسان‌جنوبی، گفت: با توجه به قابلیت‌های فراوان محصولات استراتژیک خراسان جنوبی در اشتغال پایدار، برندسازی این محصولات از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به بازدید معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو شهرستان مرزی زیرکوه و درمیان، افزود: با توجه به وظیفه این وزارتخانه در ایجاد اشتغال و ظرفیت‌های فراوان مرز و نقشی که در اشتغال استان دارند، انتظار است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طی رایزنی با سایر وزارتخانه های مرتبط و با کمک مدیریت استان نسبت به حل مشکلات بازارچه های مرزی اقدام کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی گشایش مرزهای شرقی در ایجاد اشتغال را امری مهم دانست و یادآورشد: گشایش بازارچه‌های مرزی در اولویت برنامه های مدیریت استان قرار دارد و نیاز به اهتمام ویژه وزارت امور خارجه نسبت به این موضوع دارد.
عابدی ضمن تاکید بر اینکه باید تسهیلات روستایی و عشایری برای خراسان جنوبی افزایش یابد، افزود: با توجه به این‌که نسبت مطالبات بانکی ۷.۱ درصد است، باید سقف تسهیلات روستایی و عشایری خراسان جنوبی افزایش یابد تا با بهره مندی بیشتر متقاضیان، اشتغال‌زایی بیشتری داشته باشیم.
وی با بیان این‌که لازم است سرمایه گذاری صندوق بیمه روستایی و عشایری در استان صورت بگیرد، گفت: با توجه به اینکه این صندوق در هیچ یک از شهرستان های استان، سرمایه گذاری و شعبه ای ندارد، باید نسبت به راه اندازی این صندوق در جهت حمایت از طرح های کشاورزی و صنعتی اقدام شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: فنی حرفه ای باید در خصوص برگزاری دوره های آموزش مرتبط مبتنی بر نیاز بازار و اشتغال برنامه ریزی کند.
عابدی تصریح کرد: در راستای حل مشکلات مردم، باید راه اندازی نمایندگی‌های برخی ادارات در شهرستان‌ها در دستور کار باشد.
وی با بیان این‌که باید پروژه های روستایی و عشایری خراسان جنوبی تکمیل و تامین اعتبار شود، یادآورشد: تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام روستایی و عشایری جهت تثبیت اشتغال مورد تاکید استان است.
وی ادامه داد: در کنار این پروژه ها، ۹۳ طرح جدید با دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سامانه کارا ثبت شده که با اجرای آنها گامی بلند به سمت اشتغال پایدار در استان برخواهیم داشت.
انتهای پیام/ ۵