مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی:

کار اصلی رسانه در خراسان جنوبی بر عهده بانوان است

رضایی گفت: در خراسان‌جنوبی درصد بیشتر خبرنگاران را بانوان تشکیل داده و کار اصلی رسانه و خبر بر عهده بانوان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از بانوان خبرنگار خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی درصد بیشتر خبرنگاران را بانوان تشکیل داده و کار اصلی رسانه و خبر بر عهده بانوان است.
وی با بیان اینکه بانوان خبرنگار خراسان جنوبی در حوزه خبر و رسانه فعالیت‌های بسیار ارزنده‌ای انجام داده‌اند، افزود: متأسفانه در خراسان‌جنوبی برخی از مسئولان دید بازی به حوزه خبر و رسانه ندارند.
مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی بیان کرد: امروزه فعالیت خبری و رسانه‌ای را نمی‌توان به برگزاری یک نشست خبری و انعکاس آن در رسانه‌ها محدود کرد.
رضایی به عدم‌برخورداری خبرنگاران خراسان‌جنوبی از حمایت‌های صنفی اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد رفع مشکلات خبرنگاران در سطح بالا و با وضع قوانین ممکن باشد که این موضوع را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتقال داده‌ایم.
وی به تلاش روزافزون خبرنگاران در مورد پیگیری مطالبات مردم اشاره و خاطرنشان کرد: براساس رصدهای صورت گرفته در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، میزان اخبار تولیدی و پیگیری مطالبات مردم از سوی رسانه‌های استان بسیار افزایش یافته است.
مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: متأسفانه در جامعه و در بین مسئولان شاهد برخی شعار زدگی‌ها شده‌ایم و بسیاری از مفاهیم ارزشی را در سخنرانی‌ها بیان می‌کنیم اما در عمل آن را جدی نمی‌گیریم.
رضایی تاکید کرد: یکی از عرصه‌های مقابله با دشمن کار رسانه‌ای است چراکه دشمن از هر اتفاق قصد سوءاستفاده برای رسیدن به اهداف خود را دارد.
وی عنوان کرد: برای نمونه بعد از فوت یک شخصیت شناخته شده در جامعه بحث خرید واکسن را مطرح می‌کنند و بعد از اینکه سخن از خرید واکسن از یک کشور خاص می‌زنیم کارآمدی واکسن آن کشور را زیرسؤال می‌برند.
مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی به مسائل و مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: یکی از ظایف رسانه‌ها ترویج الگوهای فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی است که با تلاش و کوشش و حداقل امکانات برای خانواده خود درآمدزایی داشته‌اند و خوشبختانه بانوان خراسان جنوبی نیز در این خصوص پیش‌قدم هستند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴