فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی:

کار جهادی نیاز امروز کشور و جهان اسلام است/ تمام خادمان مردم از گروه‌های جهادی حمایت کنند

قاسمی گفت: باید گروه‌های جهادی را گسترش داد چراکه کار جهادی نیاز امروز کشور و جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه طرح جهاد آموزشی- تربیتی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: روزی مراکز تربیت معلم پایگاه آموزش رزمندگان برای اعزام به جبهه بود و روزی مراکز تربیت معلم به مراکز آموزشی تبدیل شد و از آنجا جوانان و رزمندگانی به جبهه‌ها عازم شدند که عده‌ای شهید شده و عده‌ای امروز در مسیر شهادت کار جهادی و فرهنگی ِجهادی را دنبال می‌کنند که ان‌شاء‌الله خداوند روح شهدا را شاد کرده و به جهادگران توفیق عنایت فرماید.
وی افزود: از تمامی افرادی که تلاش کردند این اردوی جهادی برای اولین بار در کشور انجام شود قدردانی و تشکر می‌کنم.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: این اقدام جهادی مایه افتخار است که ایده، طرح و اجرای آن مربوط به خراسان‌جنوبی است.
سردار قاسمی ضمن تبریک گفتن آغاز بهار تعلیم و تربیت، عنوان کرد: اسحله دانشجو معلمی که بسیجی و فرهنگی باشد کاغذ و قلم است.
وی اظهار کرد: آغاز فصل تعلیم و تربیت آغاز فصل مبارزه با جهل و ظلم است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی با بیان این‌که ارزش جهاد در اسلام یک فصل مهم است، گفت: جهاد با زندگی مجاهد در آمیخته است. کسی مجاهد نمی‌شود تا برای جهاد قیام و حرکت نکند. شخص ابتدا باید ایمان بیاورد، هجرت کند و بعد به صحنه جهاد و در پایان شهادت نائل شود.
سردار قاسمی به شعار همیشگی رزمنده در جبهه‌های نبرد که “ایمان، جهاد و شهادت” بود اشاره و تصریح کرد: ابتدا باید اعتقاد پیدا کرد که جهاد چقدر در اسلام ارزش و چه جایگاهی دارد.
وی افزود: پیامبران عظیم الشان و ائمه هدی همه در این راه فدا شدند و از این جهت جهاد بسیار ازشمند است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: امام علی (ع) میفرمایند:” یکی از درهای اصلی بهشت مخصوص مجاهدان است و فقط برای اولیای خاص خدا و مجاهدان باز می‌شود”.
سردار قاسمی عنوان کرد: اردوی جهادی که امسال قسمت دانشجو معلمان خراسان جنوبی در فصل تابستان و همزمان با محرم شد این جهاد را جهاد حسینی و مجاهدان را مجاهد حسینی کرده است. مجاهدی که در مسیر امام حسین (ع) حرکت کرده و امر به معروف انجام داده است.
تربیت، آموزش و تعلیم جهاد است
وی تصریح کرد: تربیت، آموزش و تعلیم جهاد است. از جبهه فرهنگی و آموزشی جبهه ای مهمتر نداریم.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی به ارزش مجاهد اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری صحبتی به این مضمون دارند که هیچ گاه عالم و جاهل باهم برابر نیستند و در جهاد نیز عالمی که قیام و حرکت می‌کند با عالمی که قیام نمی‌کند برابر نیست.
سردار قاسمی با بیان این‌که هجرت اگر برای رضای خدا نباشد به درد نمی‌خورد، گفت: هجرت اگر برای خدا، در راه خدا و خالصانه باشد ارزش دارد درست مانند کاری که دانشجو معلمان خراسان‌جنوبی برای بازماندگان از عدالت آموزشی انجام دادند.
وی به سابقه اقدامات جهادی در کشور اشاره کرد و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از جوانان کشور احساس کردند روستاهای کشور نیاز به کمک دارد چراکه در زمان طاغوت روستاها را عقب نگه داشته بودند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: جهاد سازندگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل و در دهه اول انقلاب اسلامی خوش درخشید. با توجه به اینکه پس از دفاع مقدس جوانهای زیادی که در جبهه روحیه جهادی داشتند به کشور بازگشتند مقام معظم رهبری دستور تشکیل بسیج سازندگی را دادند.
سردار قاسمی اظهار کرد: در دهه ۷۰ اردوهای جهادی آغاز شد و در حال حاضر در تمامی حوزه‌ها گسترش پیدا کرده است.
وی به دیدار سال گذشته مقام معظم رهبری با جهادگران اشاره کرد و گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری پیام مهمی را به ۱۱ هزار گروه جهادی که در سراسر کشور هستند ابلاغ کردند و در این پیام مباحث مهمی مطرح شده بود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در این پیام اردوهای جهادی را مردم دوستی، نوع دوستی و به نفع دیگران خدمت کردن معرفی کرده است.
سردار قاسمی عنوان کرد: گروه های جهادی دارای برکات و ماندگاری زیادی است که در هیچ کار دیگری نمی‌توان یافت.
وی با بیان اینکه انفاق یکی از مهمترین موضوعات است، تصریح کرد: انفاق تنها به مال و جنس نیست. بلکه انفاق در فکر، فرهنگ، عمل به دستورات الهی و آموزه‌های دینی، تعاون، اتحاد، تقوا و … است که تمامی این موارد در اردوهای جهادی وجود دارد.
امروز به جوانِ مومنِ انقلابیِ پای کار نیاز داریم
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی تاکید کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ما امروز به جوانِ مومنِ انقلابیِ پای کار نیاز داریم.
سردار قاسمی به شاخصه انقلابی بودن اشاره و تصریح کرد: ان شاءالله کار جهادی، حرکت آموزشی و دانشگاه فرهنگیان ما انقلابی باشد و بماند.
وی اظهار کرد: انقلابی بودن شاخصه‌های زیادی دارد که یکی از شاخصه‌های آن این است که فرد انقلابی یک انسان به تمام معنا پای کار و فداکار برای نظام ،کشور، انقلاب و اسلام است. فردی که انقلابی است دنباله رو طیف، حزب و تشکل‌هایی که بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمده نیست. انقلابی یعنی فردی که به کار خودش متعهد است و هیچ گاه برای انجام کاری کوتاه نیامده و اهل سازش و تنبلی نیست.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی تاکید کرد: تجلیل مقام معظم رهبری از گروه‌های جهادی برای ما درس است و این پیام را دارد که باید تمام خادمان مردم از گروه‌های جهادی حمایت کنند.
کار جهادی نیاز امروز کشور و جهان اسلام است
سردار قاسمی عنوان کرد: باید گروه‌های جهادی را گسترش داد چراکه کار جهادی نیاز امروز کشور و جهان اسلام است. کارهای جهادی منحصر در داخل کشور نیست و باید گروه‌های جهادی را برای حمایت از مستضعفان جهان و کشورهایی که از ایران خیلی عقب مانده‌تر هستند تشکیل داد و امداد رسانی کرد.
وی خاطرنشان کرد: سپاه استان خراسان‌جنوبی آمادگی همکاری عام با بخش‌های مختلف بسیج را دارد.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از حُسن توجه و دقت بسیج دانشگاه فرهنگیان برای تشکیل و برگزاری اردوی جهادی تربیتی- آموزشی قدردانی می‌کنم.
انتهای پیام/۱۲۷