نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

کار فرهنگی باید به بهترین نحو انجام شود

آیت الله عبادی گفت: تمام مسائلی که با فرهنگ انسان سر و کار دارد باید به بهترین وجه ممکن انجام پذیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی و جمعی از معاونین ضمن تبریک ایام ماه شعبان و سال جدید، گفت: بنده هم از برنامه‌ها و تولیدات شبکه استانی خاوران استفاده می‌کنم و توجه دارم که پُر کردن ساعات شبانه روز با موضوعات مختلفی که مفید باشد کار پرزحمتی است.
وی افزود: در امور و کارهای مختلف طراحی و نقشه‌ای وجود دارد مانند بخش‌های مختلف فیزیکی، مهندسی، کشاورزی؛ و از همان ابتدای کار مشخص می‌شود که در این مدت زمان چه محصولی به چه میزانی خروجی کار خواهد بود و به همین دلیل توسعه کمی و کیفی آن کار و مجموعه قابل ارائه است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اما آن کالایی که به عهده بنده، حوزه‌های علمیه، صدا وسیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات است اگر از ما بپرسند شما چه محصول و تولیدی خواهید داشت، کار مشکلی است که بگوییم ما چه تحویل خواهیم داد.
آیت الله عبادی عنوان کرد: در این طرح و برنامه‌ای که من دارم انجام می‌دهم چه خواهم ساخت؟ شما انجام می‌دهید چه خواهید ساخت؟ این مسئله‌ای خارج از آمار و ارقام کمی و کیفی است که ما ارزیابی کنیم یا از مردم نظرخواهی کنیم، این یک ساختمان نیست، این اندیشه مردم است که به دست ما سپرده شده است، ماهیت این کار خیلی ظریف است، آمار و ارقام دادن در این کارها واقعاً کار مشکلی است چون با روح انسان کار داریم.
وی اظهار کرد: ممکن است در طول مدت چند ماه مطالب خیلی خوبی را مطرح کنیم اما با یک برخورد نامناسب همه را فاسد کنیم، چون روح انسان است، آجر نیست که بگوییم مهندس و کارگر و معمار با آن چه خواهد کرد؛ موضوع کار، یک موضوع حساس است و لذاست که لازمه کار من و شما و همه اموری که در تمام حوزه‌ها از قبیل مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و نظامی با انسان و فرهنگ انسان سر و کار دارد این است که کار به بهترین وجه ممکن انجام پذیرد، اگر فرهنگ درست شود همه این ها درست می شوند و اگر فرهنگ فاسد شود همه این ها فاسد می‌شوند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در اینجا و خارج از آمار و ارقام و نظرسنجی، معدلش این پیش می‌آید که در مجموع کار خودم که باید مفید می‌بود را چگونه انجام دادم؟ آیا به جامعه در القائاتی که داشتم ضرری رسانده‌ام؟
آیت الله عبادی افزود: اما اگر کار خود را درست انجام دادم وظیفه خود را انجام داده‌ام، چون نسبت به کارهای خوب و سازنده که فرد حزب اللهی، مؤمن، متدین و مؤدب ساخته است وظیفه‌اش را انجام داده، او اصلاً این مسئولیت را پذیرفته است که این کار را انجام بدهد. ما پذیرفته‌ایم که رسالت خدا را انجام دهیم و پیام خدا را به مردم برسانیم، پس چیزی را که پذیرفته‌ایم یک طلب از ما است که آن را باید به نحو احسن انجام دهیم، حال باید ببینم در خلال مأموریتی پیام خدا را به مردم رسانده‌ایم.
انتهای پیام/۱۲۷