نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی:

کار نیرو های امنیتی بهداشت جامعه است/ برخورد با مجرمان دقیق، هوشمندانه و در کمترین زمان صورت گیرد

آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه اقتدار در نیروهای امنیتی و قضایی خیلی به نفع مردم است، چرا که هم نسل آنها سالم می ماند، هم امنیت آنها تامین می شود، گفت: برخورد با مجرمان باید دقیق، هوشمندانه و در کمترین زمان صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح امروز با حضور در سازمان اطلاعات سپاه استان ضمن تبریک ایام ولادت حضرت ولیعصر(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)، اظهار داشت: اینکه به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی سرباز گمنام امام زمان(عج) اطلاق می شود یا به نیروهای نظامی و انتظامی و طلبه مدرسه دین وعلم سرباز امام زمان(عج) اطلاق می شود، تصورات مختلفی وجود است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: برخی تصور می کنند که بکار بردن اینگونه کلمات به افراد، اطلاق تشریفاتی است، تصور دیگر این است که نه این یک واقعیتی است.
وی تصریح کرد: اما درست آن این است که نه مطلقاً تشریفاتی است، نه مطلقاً واقعیت است، به این معنی که اینگونه نیست که هرکسی در این صنف وارد شود، امام زمان(عج) او را به عنوان سرباز پذیرفته است، در زمان پیامبراسلام(ص) لشکر اسلام گسیل شده در رکاب خود پیامبراکرم(ص) اما این به آن معنی نیست که همه سربازان در یک واقعیت شمرده می شوند، خیر، بر اساس یک سری شروطی است که در باقی فضیلت ها و عبودیت خدا نیز این شروط است.
آیت الله عبادی در ادامه افرود: این فرصتی است به عنوان یک جایگاه، اما در این جایگاه شرایط حفظ شود یا نه به افراد بستگی دارد، همه در رکاب پیامبراسلام(ص) شمشیر می زنند، ولی برای چه نیتی شمشیر می زنند، اگر برای اسلام شمشیر می زنند، عضو لشگریان اسلام است، اما اگر برای دنیا می جنگد، از اصحاب دنیا است، لذا به طور کلی مطلقاً تمام افرادی که در صنوف یاد شده هستند، به عنوان سرباز امام زمان(عج) نیستند بلکه مشروط به بندگی برای خدا است.
وی ادامه داد: فرصتی که شما دارید فرصت بسیار مهمی است، همانند فرصت عمر که روزی خواهد رسید که برای از دست دادن فرصت عمر بسیار حسرت خواهیم خورد، امروز شما نیز فرصت ویژه ای دارید چرا که همه کفر و دین در سطح بین الملل به عنوان یک برد و باخت تمام عیار، توفیق دارید در یک مجموعه ای خدمت می کنید که با ظلم، نفاق و فساد در جنگ است، از این توفیق بالاتر نیست.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه کار نیروهای امنیتی اطلاعاتی از چند جهت حائز اهمیت است، افزود: یک جهت اینکه خطرات و مفاسد را پیشگیری می کند، همان جمله معروفی که بهداشت بهتر از درمان است، کار نیروهای اطلاعاتی نیز بهداشت جامعه است، گاهی یک فتنه و جرمی در لایه های پنهان در حال شکل گیری است و کسی مطلع نیست، این در حالی است که اگر فساد شکل بگیرد برای مقابله با آن باید هزینه های زیادی پرداخت شود، کار نیروهای اطلاعاتی پیشگیری از این فتنه قبل از فساد است.
وی افزود: اهمیت دیگر کار آنان در مقابل افرادی که بالقوه اهل فساد هستند، محیط را برایشان ناامن کنند تا جرأت ایجاد فساد را نداشته باشند، اگر جامعه بخواهد امنیت داشته باشد، باید افراد مفسد احساس ناامنی کنند، لذا خاصیت سرباز گمنام که در یونیفرم خاصی شناخته نمی شود، این است که کسی که اهل فساد است، بترسد، نکند که نزدیکترین افرادش عضو سربازان گمنام باشد، چرا که افراد مفسد در مقابل نیروی های امنیتی شناخته شده و دارای مشخصه، جلویشان تسبیحی بدست می گیرند و نقش بازی می کنند.
آیت الله عبادی در ادامه افزود: سرباز گمنام باید در هر زمانی که فسادی در حال شکل گیری است، بدون در نظر گرفتن ملاحظه هیچ چیز و هیچ کس، به موقع و در اسرع وقت دست به کار شود و هیچ مهلتی به افراد متخلف برای توجیه و فرار ندهد.
وی بیان کرد: عملیات قضایی یا عملیات اطلاعاتی یک خاصیت دارد، اما هیمنه این عملیات ۱۰ خاصیت، آن چیزی که بازدارنده است هیمنه این عملیات‌ها است، اگر هیمنه دستگاه قضایی یا اطلاعاتی بریزد، هرکسی که اهل فساد باشد جامعه را بهم خواهد ریخت، برخوردها چه در قوه قضائیه و چه در نیروهای امنیتی باید بر اساس قانون هوشمندانه، به موقع و با سرعت انجام شود، تا بقیه مفسدین وحشت کنند.
وی با اشاره به اینکه آنچه که در قوه قضائیه کارآمد است به موقع حکم را اجرا کردن است، اظهار کرد: حتی در روایت داریم کار به موقع برای اجرای عدالت از ۴۰ روز باران برای مردم مفیدتر است، چون هیمنه اجرای حکم مفسدین دیگران را سالم نگه می دارد، اما امروز اگر جرمی صورت بگیرد، آنقدر از ناحیه های صاحبان زر و زور معطل می کنند، یک تا دو سال از ماجرا می گذرد و بعد آن حکم یا حد مورد نظر اجرا می شود در حالی که اصلا مردم به خاطر نمی آورند دلیل این مجازات چه بوده است.
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه اقتدار در نیروهای امنیتی و قضایی خیلی به نفع مردم است، چرا که هم نسل آنها سالم می ماند، هم امنیت آنها تامین می شود، گفت: گاهی گفته می شود در فلان سازمان مدیر فساد ایجاد کرده است، خود نیروی نظارتی نیز با مدیر شریک است، این که نمی شود.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی گفت در ادامه گفت: غرب و استکبار جهانی برای هیچ جامعه ای استقلال و آزادی را بر نمی تابد و دلیل اینکه با ایران نیز این چنین درافتاده اند همین موضوع است، از وقتی پای آنها در این منطقه گذاشته شده ظلمی نبوده که انجام نداده اند، همان طور که در کشورهای خودشان مظلوم کشی می کنند، اگر در مقابل استکبار مانعی نباشد برای مردم مشکلات فراوانی ایجاد خواهد کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه با این افراد در هر لباسی؛ کارگر، کشاورز، مدیر و یا یک نظامی به عنوان یک انسان یا یک مسلمان توفیق بزرگی است.
انتهای پیام/۳