مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

کار و سرمایه‌گذاری برای شهدا اسراف نیست

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که کار و سرمایه‌گذاری برای شهدا هرگز اسراف محسوب نمی‌شود، بیان کرد: در این مسیر هر چقدر هزینه شود در واقع سرمایه‌گذاری محسوب شده؛ لذا هر چه به لحاظ فکری و امکانات در اختیار داریم بایستی با کمال میل در این مسیر به کار گیریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدولی عارفی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در جلسه شهرستانی کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی در محل فرمانداری بیرجند، اظهار کرد: حفظ آثار شهدا و دفاع مقدس دارای ریشه قرآنی و حدیثی است.
وی با بیان این‌که امروزه برای حفظ آثار تمدنی هزینه‌های هنگفتی می‌شود، تصریح کرد: حساسیت این مسئله وقتی بیشتر می‌شود که این آثار با پیامبران الهی مرتبط باشد.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست، یادآور شد: دلیل این امر آن است که سبب زنده نگه‌داشتن راه و رسم و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بوده و برگزاری کنگره‌ها و همچنین یادواره‌های شهدا، خود یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن این فرهنگ ناب و انسان‌ساز است.
عارفی، برگزاری کنگره‌های شهدا را تزریق حیات به کالبد جامعه و به ‌ویژه نسل جوان دانست و متذکر شد: این مجالس، یادآور فداکاری‌ها و رشادت‌های رزمندگان و شهدایی است که جان تازه‌ای به جامعه داده و امنیت و آرامش امروزی همگی ما مدیون این عزیزان است.
وی با اشاره به اهمیت زنده نگه‌داشتن واقعه کربلا از زبان ائمه اطهار(ع)، عنوان کرد: همه انبیای الهی بر زنده نگه‌داشتن واقعه کربلا تأکید ویژه‌ای داشته‌اند بنابراین این‌که گفته می‌‌شود “کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا” نشان دهنده حفظ این اثر بزرگ است.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که مشاهده آثار شهدا و راهیان نور یک امر واجب است، ابراز کرد: بایستی توجه داشته باشیم که جمهوری اسلامی و حفظ آن از اوجب واجبات است و حفظ نظام مقدس اسلامی جز با حفظ یادمان، قبور، نامه‌ها و آثار برجامانده از شهدا میسر نمی‌شود.
عارفی با اشاره به این‌که کار و سرمایه‌گذاری برای شهدا هرگز اسراف محسوب نمی‌شود، بیان کرد: در این مسیر هر چقدر هزینه شود در واقع سرمایه‌گذاری محسوب شده؛ لذا هر چه به لحاظ فکری و امکانات در اختیار داریم بایستی با کمال میل در این مسیر به کار گیریم.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/ ۴