مدیر جهاد کشاورزی سربیشه:

کاشت گیاهان دارویی در سربیشه رونق گرفت/ ۴۲۰ هکتار سطح زیر کشت است

جوادی با بیان اینکه سطح زیرکشت گیاهان دارویی در شهرستان سربیشه رونق گرفت، گفت: سطح زیرکشت گیاهان دارویی شهرستان با احتساب گل محمدی 420 هکتار است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مریم جوادی بایگی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های مهم در اقتصاد و ایجاد اشتغال است، ظرفیتی مهم که بستر ساز اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی می شود. استفاده از گیاهان دارویی در کشور قدمت زیادی دارد و از دیرباز تا امروز مورد توجه همه مردم قرار گرفته است، در گذشته ها برای تشکیک و درمان بسیاری از امراض و دردها از گیاهان دارویی استفاده می کردند.
وی افزود: در سربیشه به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب در نقاط مختلف انواع گیاهان دارویی به صورت خود رو رشد می‌کنند که دارویی برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند و همین سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه بیان کرد: طی سال‌های اخیر با محدودیت‌های پیش رو در تامین و برداشت منابع آبی و ارزش بهبود قیمت این نوع محصولات، بسیاری ازمردم تمایل دارند تا اقدام به کشت محصولات کم آب طلب با ارزش اقتصادی بالا نمایند، گیاهان دارویی از دسته محصولاتی هستند که با کمترین نیاز آبی می‌توانند رشد و محصول خوبی داشته باشند که همین سبب شده تا بسیاری از افراد برای کشت انواعی از گیاهان دارویی رغبت بیشتری داشته باشند.
جوادی عنوان کرد: به همین منظوراداره ترویج شهرستان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مهارتی ویژه سربازان ناحیه بسیج سپاه سربیشه با موضوع ” توسعه کشت گیاهان داروئی در محل نمازخانه پادگان بسیج سربیشه و همچنین در محل سالن جلسات مرکز درح و مود نموده است.
وی اظهار کرد: در این کارگاه‌ها، گونه‌های مستعد کشت در شهرستان سربیشه را معرفی و مزایای کشت این ارقام را عنوان گردیده و همچنین بر نقش کشت گیاهان داروئی بر افزایش بهره وری در این شهرستان تاکید شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه گفت: سطح زیرکشت گیاهان دارویی شهرستان با احتساب گل محمدی ۴۲۰ هکتار می‌باشد.
انتهای پیام/۱۲۷