امام جمعه فردوس:

کافران نمی‌توانند به مسلمانان زیر پرچم ولایت لطمه بزنند/ ولایت فقیه در ادامه غدیر است

امام جمعه فردوس گفت: کافران با مسأله ولایت از مسلمانان مأیوس شدند و نمی‌توانند به مسلمانان زیر پرچم ولایت لطمه بزنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن تبریک دهه ولایت و امامت و هفته دولت اظهار کرد: واقعه غدیر مهم‌ترین مسأله در اسلام است.
وی با اشاره به سخنی از امام صادق علیه‌السلام افزود: وقتی گفته می‌شود عید غدیر بزرگترین عید است، یعنی مهم‌ترین حادثه در آن اتفاق افتاده و آیاتی نیز در این رابطه نازل شده است.
امام جمعه فردوس با اشاره به آیه قرآن گفت: کافران با مسأله ولایت از مسلمانان مأیوس شدند و نمی‌توانند به مسلمانان زیر پرچم ولایت لطمه بزنند.
بابایی عنوان کرد: زمانی در کشور ما فقط در شب عید جشن بود اما خدا را شاکریم که اکنون بنیاد بین‌المللی غدیر در طول سال نیز با تشکیل کلاس‌های غدیرشناسی، نهج‌البلاغه، مسابقه و برنامه‌های بسیار خوب فرهنگی در این خصوص کار می‌کند.
وی با بیان این‌که سفارش شده در روز عید غدیر روزه گرفته شود چراکه روزه این روز مساوی روزه تمام عمر است، تصریح کرد: همچنین در این روز صدقه‌دادن، اطعام‌کردن، بستن عهد اخوت با برادران ایمانی و دیدار با سادات و بیان جمله‌ی ” الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ” در زمان ملاقات، سفارش شده است.
امام جمعه فردوس بیان کرد: خوشبختانه بحث ولایت فقیه در ادامه غدیر مطرح است و خدا را شکر می‌کنیم باقی عمر ما در زمانی قرار داده شده که در زیر چتر ولایت فقیه زندگی می‌کنیم.
بابایی با بیان این‌که تفاوت حکومت اسلامی با سایر حکومت‌های جهان در مشروعیت است، گفت: مشروعیت در نظام اسلامی برای همه مسئولان بسته به نظر ولایت فقیه است و در رأس حکومت اسلامی باید ولی مجتهد، توانمند، مدیر، مدبر و آگاه به مسائل زمان باشد که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی رحمه‌الله‌علیه بودند و بعد از ایشان، رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند تا بتواند مملکت را به سوی اسلامیت کامل پیش برد و زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) باشد.
وی با اشاره به سخنی از آیت‌الله بهجت مبنی بر این‌که کسی که ولایت فقیه را قبول نداشته باشد نمی‌تواند ادعای قبول ولایت ائمه علیه‌السلام و انتظار امام زمان(عج) را داشته باشد، تصریح کرد: در زمان غیبت امام زمان(عج) ما بلاتکلیف نیستیم، دست ما را امام زمان (عج) در دست ولایت فقیه گذاشته است، امر ولایت فقیه مطاع و رضایت ایشان رضایت امام زمان (عج) است.
امام جمعه فردوس گفت: با توجه به این‌که اسلام ناب به دنیا معرفی شده است، دشمن نیز ساکت نمی‌نشیند و سعی در شبهه‌پراکنی و زیرسؤال بردن اعتقادات مذهبی شیعه دارد و با ایجاد وهابیت، در این زمینه تلاش می‌کند.
بابایی افزود: بایستی مسئولان فرهنگی این شبهات را جواب دهند و ذهن محصلین و دانشجویان و جوانان را از شبهات پاک کنند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم همت کنند و غدیر را به خوبی بشناسند و برای پیشرفت جامعه اسلامی زیر چتر ولایت و فرمانبرداری از ولایت فقیه تلاش کنند.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۵/ ۴