امام جمعه فردوس:

کالاهای کره جنوبی تحریم شوند/ وزارت خارجه در مقابل خیانت کره جنوبی ساکت ننشیند

حجت‌الاسلام بابایی با اشاره به دزدی 9 میلیارد دلاری کره جنوبی از ایران گفت: تنبیه کشورهایی که تخلف و به ایران ظلم می‌کنند وظیفه وزارت امور خارجه است و باید در این زمینه نیز ورود کرده و در مقابل این خیانت ساکت ننشیند و به جوامع بین‌المللی شکایت کند تا حق ایران محفوظ بماند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون بدعهدی‌های کره‌جنوبی نسبت به جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: آمریکا تمام تلاش خود را بعد از انقلاب اسلامی ایران به کار گرفته است تا ایران را وادار به تسلیم در برابر زیاده‌خواهی‌های خود کند.
وی افزود: آمریکا تمام کشورهایی مانند عربستان‌سعودی و اروپا را که به نوعی وامدار او هستند در مقابل ایران قرار داده است و اخیرا نیز کره جنوبی را وادار کرده تا در مقابل ایران بایستد و مزاحمت ایجاد کند.
امام جمعه فردوس گفت: وقتی که خود آمریکا، ارباب کشورهایی مانند کره جنوبی، در مقابل ایران زانو زده است این کشورها عددی نیستند که بخواهند در مقابل ایران عرض اندام کنند.
حجت‌الاسلام بابایی تصریح کرد: امیدواریم با سیاست‌های مدبرانه رهبر معظم انقلاب این موانع هم از سر راه برداشته شود و افول آمریکا که این روزها، کرونا در این کشور بیشترین آمار را دارد و از طرفی اعتراضات مردمی در ۵۰ ایالت آمریکا به سیاست‌های ترامپ وجود دارد، نزدیک شود و ابرقدرتی مانند آمریکا نداشته باشیم همان‌طور که شوروی سابق متلاشی شد.
وی با اشاره به این‌که آینده در قلمرو انقلاب اسلامی است، افزود: ان‌شاءالله کره جنوبی و کشورهایی که با آمریکا همکاری می کنند افول خواهند داشت و شکست خواهند خورد.
امام جمعه فردوس با اشاره به دزدی ۹ میلیارد دلاری کره جنوبی از ایران تصریح کرد: تنبیه کشورهایی که تخلف و به ایران ظلم می‌کنند وظیفه وزارت امور خارجه است و باید در این زمینه نیز ورود کرده و در مقابل این خیانت ساکت ننشیند و همچنین به جوامع بین‌المللی شکایت کند تا حق ایران محفوظ بماند.
حجت‌الاسلام بابایی یادآور شد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نگاه مسئولان باید به درون باشد و از بیرون امیدی نداشته باشند و توجه به این فرمایش رهبری، مسئله قطع تجارت کره جنوبی با ایران را حل می‌کند.
وی افزود: هر چند صباحی یک جریانی به سردمداری آمریکا علیه ایران در دنیا به راه می‌افتد و ما با مقاومت و سیاست‌های تعیین شده از طرف مقام معظم رهبری بر مشکلات فائق می‌آییم و این مسئله به زودی از طرف شخصیت‌های نظام و مقام معظم رهبری به خیر ختم خواهد شد.
امام جمعه فردوس گفت: سیاست نظام اسلامی ایران بر این است که تا از واردات اجناسی که مشابه آن در ایران وجود دارد، جلوگیری شود و باید با توجه به شعار سال که جهش تولید نام گرفته است پیشرفت‌هایی را در بحث تولیدات داخلی داشته باشیم.
حجت‌الاسلام بابایی خاطرنشان کرد: باید حداقل واردات را آن هم در ضروریات از کشورهایی مانند چین و روسیه که با ما سر سازش دارند، داشته باشیم.
وی افزود: اجناس و کالاهای کشورهایی مانند کره جنوبی که مرید آمریکا هستند باید تحریم شوند و مردم ایران نیز از خرید کالاهای کره جنوبی صرف‌نظر خواهند کرد.
امام جمعه فردوس گفت: مردم شریف ایران با بصیرتی که دارند همه توطئه‌های بیگانگان را نقش بر آب می‌کنند و چرخ انقلاب به سرعت خواهد چرخید و به اوج خواهد رسید.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۱۴ /۴