کانون‌های مساجد، روایت‌گر فعالیت‌های مسجد

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خراسان‌ جنوبی گفت:کانون‌های مساجد، روایت‌گر فعالیت‌های مسجد هستند.

به گزارش خاورستان حجت‌الاسلام علی محقی سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خراسان جنوبی در دیدار با مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت حجت‌(عج) بیرجند از شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان نیروی تراز انقلاب اسلامی که بیشترین قرابت فکری با امامین انقلاب را دارد یاد کرد.

وی با بیان این که حاج قاسم خلوص را سر لوحه اعمال خود قرار داده است؛ به جمله معروف شهید سلیمانی اشاره کرد که باید به این بلوغ برسیم، که نباید دیده شویم! آنکس که باید ببیند، می‌بیند متذکر شد.

محقی افزود: خلوص در کارها منافاتی با اعلام فعالیت‌های انجام شده یا همان ارائه گزارش ندارد؛ ارائه گزارش در واقع روایت‌گری فعالیت‌های مسجد است و کانون‌های مساجد باید روایت درست از مسجد و امور فرهنگی را برای جامعه روایت کنند و اگر این روایت‌گری انجام نشود آحاد جامعه با فعالیت‌های مساجد آشنا نمی‌شوند.

وی اشاره‌ای به حضور نوجوانان و جوانان مستعد و خلاق در مساجد استان داشت و افزود: با وجود این سرمایه‌ها مساجد هیچگاه در بن بست قرار نخواهندگرفت.

وی با قدردانی از زحمات نیروهای فرهنگی کانون فرهنگی هنری حضرت حجت(عج) بیرجند اظهار کرد: گروه سرود عقیق کانون فرهنگی هنری حضرت حجت(عج) از گروه های سرود موفق مسجدی است.

در ابتدای این دیدار مهدی چاپاری مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت حجت عج بیرجند با اشاره به تغییر در راس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان افزود: باید خون تازه‌ای به رگ‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تزریق شود؛ همچنین در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام کانون فرهنگی هنری حضرت حجت(عج) بیرجند توسط مدیر مسئول کانون ارائه شد.