مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان‌جنوبی:

کانون اصلاح و تربیت بیرجند تعطیل شد/ تلاش برای کاهش جمعیت مددجویان در سایر کانون‌ها

روشان گفت: امروز کانون اصلاح و تربیت شهرستان بیرجند به عنوان اولین مرکزی است که در کشور به دلیل نداشتن مددجو تعطیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا روشان مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان‌جنوبی در بازدید از کانون اصلاح و تربیت شهرستان بیرجند، اظهار کرد: نگاه قوه قضائیه و نهادهای وابسته به این قوه این است که آمار زندانی‌ها در کشور به صفر برسد.
وی افزود: همکاران ما شبانه روزی تلاش کرده و با راهنمایی‌هایی که از مجموعه قضایی استان گرفتند امروز به لطف خدا در خراسان جنوبی شاهد این همدلی هستیم و تاکنون در کشور مرکز کانون اصلاح تربیتی را نداشتیم که شمار مددجویان آن به صفر برسد و تعطیل شود.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان‌جنوبی گفت: امروز کانون اصلاح و تربیت شهرستان بیرجند به عنوان اولین مرکزی است که در کشور به دلیل نداشتن مددجو تعطیل می‌شود.
روشان عنوان کرد: از همکاران کانون اصلاح و تربیت درخواست می‌کنم افرادی که از کانون بیرون رفتند را رصد و حمایت کرده و تمام تلاش آنها این باشد که دیگر هیچ کس به کانون اصلاح و تربیت باز نگردد.
وی اظهار کرد: شاید نتوانیم مراکز دیگر را تعطیل کنیم اما این ظرفیت در خراسان‌جنوبی وجود دارد که جمعیت را در مراکز کانون اصلاح و تربیت کاهش داده و در بحث حرفه آموزی و اشتغال برای مددجویان اقدام کنیم.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان‌جنوبی افزود: ان‌شاءالله امیدواریم با حمایت‌های انجام شده و راهنمایی‌هایی که در حوزه قضایی به همکاران ما خواهد شد جمعیت زندانیان استان را نیز کاهش دهیم.
حجت‌الاسلام محمد سنجری رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های خراسان‌جنوبی نیز در این خصوص با بیان این‌که امروز شاهد یک اتفاق بی نظیر در سازمان زندان‌ها هستیم، اظهار کرد: هیچ وقت فکر نمی‌کردیم بتوانیم آمار مددجویان مرکز کانون اصلاح و تربیت را به صفر برسانیم.
وی افزود: شایسته نیست که کودک ونوجوان زیر ۱۸ سال در زندان و جایی شبیه به آن نگهداری شود.
رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های خراسان‌جنوبی اظهارکرد: از ۲۰دی ماه سال گذشته تا سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تعداد ۵۳ نفر ورودی به مرکز کانون اصلاح و تربیت شهرستان بیرجند داشتیم که به صفر رساندن چنین آماری طی چند ماه کاری بسیار سنگینی بود.
حجت الاسلام سنجری با بیان این‌که تلاش ما بر عدم بازگشت مددجویان به کانون است، عنوان کرد: مددجویان این مرکز را چون فرزندان خود می‌دانستیم و تلاش کردیم هر کار برای فرزندمان انجام می‌دهیم، برای آنها نیز انجام دهیم.
وی اظهار کرد: از ۵۳ مددجو تنها یک نفر بازگشت به کانون را داشتیم که برای حمایت از او نیز اقدامات زیادی از جمله کمک از بهزیستی و مشاوره انجام داده که این یک نفر نیز در کانون اصلاح تربیت حضور نداشته باشدو به آغوش خاواده بازگردد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴