طی مراسمی؛

کانون موسسات داوری خراسان‌جنوبی افتتاح شد

طی مراسمی کانون موسسات داوری خراسان‌جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم افتتاح کانون موسسات داوری خراسان‌جنوبی صبح امروز با حضور حجت الاسلام حمیدی رئیس دادگستری خراسان جنوبی، حجت الاسلام عارفی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، مقدسی دادستان بیرجند، خوش‌خبر معاون استانداری خراسان‌جنوبی و جمعی از داوران، قضات و وکلای خراسان‌جنوبی برگزار شد.
حجت الاسلام یدالله وحدانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی در این مراسم، اظهار کرد: یکی از موضوعات که دستگاه قضا در خراسان جنوبی با آن مواجه است کثرت پرونده‌های حقوقی است که وقت دستگاه قضایی را می گیرد و از رسیدگی به پرونده‌های مهم باز می‌ماند.
وی افزود: احیای موسسات داوری یکی از مهمترین کانون‌هایی است که می توان در جهت رسیدگی به پرونده‌های کم اهمیت‌تر به دستگاه قضا کمک کند.
حجت الاسلام وحدانی با اشاره به این‌که ۱۷ فروردین ماه کانون موسسات داوری خراسان جنوبی به ثبت رسید، افزود: کانون داوری ایجاد شد تا کار حمایت و رسیدگی به موسسات داوری را داشته باشد.
حجت الاسلام رفیعی مدیر کانون موسسات داوری خراسان جنوبی نیز در این مراسم، اظهار کرد: در دهه اخیر مقام معظم رهبری به توسعه داوری در قوه قضائیه تاکید کرده اند.
وی افزود: در نظام حقوقی ایران بیش از ۱۰۰ سال است که به قانون داوری تاکید شده است.
مدیر کانون موسسات داوری خراسان جنوبی گفت: تصویب ماده ۱۱۶ این حسن را دارد که امکان نهادهای داوری داده شده است.
حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: کانون موسسات داوری خراسان جنوبی امیدوار است بتواند با حمایت جامعه حقوقی استان در جهت ترویج داوری سازمانی گام بردارد.
انتهای پیام/ ۱۳۲