مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

کاهش آسیب های اجتماعی از اهداف تدوین سند ارتقای جایگاه زن و بنیان خانواده خراسان جنوبی است

نخعی گفت: ارتقای وضعیت مشارکت اقتصادی زنان، تحکیم و تعالی بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اهداف تدوین سند ارتقای جایگاه زن و بنیان خانواده خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نفیسه نخعی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی صبح امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت زنان و خانواده خراسان جنوبی اظهار کرد: دستور العمل سند ارتقای جایگاه زن و بنیان خانواده خراسان جنوبی از ابتدای سال ۹۷ ارسال شد و در پایان آن تکمیل شد.
وی با اشاره به این‌که مخاطبان اصلی این سند کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت زنان و خانواده خراسان‌جنوبی است، افزود: خراسان‌جنوبی جزو ۱۰ استان اول کشور است که این سند را تدوین کرده است.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با بیان این‌که این سند در ۱۶۰ صفحه تدوین شده است، گفت: رویکرد تدوین این سند نسبت به زنان و خانواده اعتدال گرا بوده است چراکه دین مبین اسلام نگاه ویژه و محوری به زنان در خانواده و سرنوشت جامعه دارد.
نخعی با اشاره به این‌که این سند پژوهش محور است، افزود: در تنظیم این سند براساس دستورالعمل ارسالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری سعی شده است مشکلات و فرصت‌ها فهرست‌بندی و علل اصلی مسائل و آسیب‌های زنان مشخص شود.
وی خاطرنشان کرد: در تدوین این سند به اسناد بالادستی قانون اساسی، سند چشم انداز ۱۴۰۴ و برنامه ششم توسعه که چه نگاهی به امور بانوان دارد توجه شده است.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به این‌که آمار و اطلاعات موجود در این سند مورد بررسی قرار گرفته و به نظر کارشناسان نیز توجه شده است، گفت: ارتقای وضعیت مشارکت اقتصادی زنان، تحکیم و تعالی بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اهداف تدوین این سند بوده است.
نخعی تصریح کرد: ویژگی‌های عمومی و جمعیتی استان، اقتصادی زنان، ازدواج و طلاق، سواد و تحصیلات، بهداشت و سلامت، رفاه و تامین اجتماعی، آسیب های اجتماعی، مشارکت‌های سیاسی و مدنی زنان در این سند مورد بررسی قرار گرفته است.
انتهای پیام/ ۱۳۲