مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی:

کاهش مسافر سه پرواز فرودگاه بیرجند را لغو کرد

طهماسبی گفت: متأسفانه کاهش مسافر، سه پرواز یکی از شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه بیرجند را لغو کرد.

به گزارش خاورستان، عظیم طهماسبی مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی در گفت‌وگویی اظهار کرد: متأسفانه کاهش مسافر سه پرواز یکی از شرکت‌های هواپیمایی از فرودگاه بیرجند را لغو کرد.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه این پروازها مربوط به مسیر بیرجند- تهران و به عکس بوده است، بیان‌کرد: این شرکت هواپیمایی نه تنها پروازهای مربوط به فرودگاه بیرجند بلکه پروازهای به زاهدان و شمال کشور را نیز لغو کرده است.
طهماسبی ادامه داد: این پرواز تا قبل از شیوع بیماری کرونا و بحث ضرورت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها حدود ۱۵۰ مسافر از مسیر فرودگاه بیرجند به تهران و بالعکس داشت که با قانون جدید باید تنها ۶۰ درصد یعنی حدود ۹۷ مسافر را پذیرش می‌کرد.
وی افزود: ولی در آخرین پروازهای این شرکت به دلایل عدیده چون شیوع بیماری کرونا، گرانی بلیت‌ها و…تنها حدود ۴۰ تا ۶۰ مسافر داشت که به واسطه نداشتن صرفه اقتصادی پروازهای خود را لغو کرد.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امیدواریم با بهبود شرایط، رایزنی‌های مسئولان برای حل مشکل شرکت‌های هواپیمایی این پروازها مجدد برقرار شود، یادآور شد: شرکت‌های هواپیمایی همچنان با بخشنامه قدیم اقدام به فروش بلیط می‌کنند.
طهماسبی ادامه داد: ممکن است این سوال مطرح شود که چرا پرواز با یک مبدأ و مقصد مشخص برای یک شرکت هواپیمایی صرفه اقتصادی نداشته و آن را لغو می‌کند و برای شرکت دیگری صرفه اقتصادی دارد که این موضوع از جهات مختلف قابل بررسی است.
وی افزود: برخی از شرکت‌ها هواپیماهای کوچک و کم استهلاک دارند و از این جهت پرواز در این شرایط نیز برای آنان صرفه اقتصادی داشته و با شرکت هواپیمایی دیگر قابل مقایسه نیست.
انتهای پیام/۴
مهر