مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی:

کاهش پشتوانه مردمی نظام دشمن را جری تر می کند/ لزوم دقت به پیشینه و تفکر کاندیداها برای جلوگیری از فریب انتخاباتی

روستا با بیان اینکه دشمن هر چه احساس کند که نظام از پشتوانه مردمی اش برخوردار نیست، برای فشارهای بیشتر جری تر می شود، گفت: حضور مردم در پای صندوق های رأی باعث کاهش فشارها خواهد شد. در واقع اگر در مقابل فشار دشمن عقب نشینی نکنیم، دشمن عقب نشینی خواهد کرد.

طاهره روستا استاد دانشگاه و مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: نظام جمهوری اسلامی دو رکن جمهوری و اسلامی بودن دارد که جمهوریت آن بر حضور مردم در عرصه های متعدد آن تکیه دارد. قطعا اگر مردم در صحنه دفاع از نظام خود حضور پیدا نکنند، جمهوری بودن این نظام زیر سوال می رود. به همین دلیل مقام معظم رهبری مشارکت حداکثری را از انتخاب اصلح هم مهم تر می دانند.
وی افزود: در واقع مردم باید با حضور در صحنه دفاع از نظام و تصمیم گیری برای سرنوشت خود، باعث شوند تا جمهوریت نظام زیر سوال نرود.
مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها تذکر داده اند که اگر بخواهیم فشار تحریم ها و مشکلات اقتصادی کاهش پیدا کند، باید قوی شویم، گفت: به همین دلیل دشمن هر چه احساس کند که نظام از پشتوانه مردمی اش برخوردار نیست، برای فشارهای بیشتر جری تر می شود. اما حضور مردم در پای صندوق های رأی باعث کاهش فشارها خواهد شد. در واقع اگر در مقابل فشار دشمن عقب نشینی نکنیم، دشمن عقب نشینی خواهد کرد.
روستا با اشاره به تبلیغات دشمن برای عدم مشارکت مردم به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی، بیان کرد: اگر بخواهیم وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه خوب شود، باید در صحنه حضور داشته باشیم.
وی در خصوص شاخص های کاندیدای اصلح هم با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همیشه قبل از انتخابات ها و بدون توجه به حضور کاندیداها، شاخصه های کاندیدای اصلح را بیان می کنند، اظهارکرد: یکی از مهم ترین این ویژگی ها تقوا است که اگر تقوا نباشد، تخصص به تنهایی اکتفا نمی کند.
گره زدن حل مشکلات به خارج جفا است
مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی با بیان اینکه یک کاندیدا باید امیدوار باشد و نمی توان به فردی که هنوز قبل از انتخابات در خصوص حل مشکلات، آهنگ یأس می نوازد، اعتماد کرد، گفت: ویژگی دیگر هم ضد فساد بودن که این ویژگی باید در عملکرد کاندیدا وجود داشته باشد نه شعارهایش، تا وقتی به کرسی رسید در میدان هم همین راه را ادامه دهد.
روستا ادامه داد: مردم باید فردی را انتخاب کنند که محرومیت را با تمام وجود لمس کرده باشد و برای رفع آن تلاش کند. همچنین این کاندیدا باید مردمی باشد، در حالی که در شرایط شیوع کرونا؛ مردم دیدند که کدام مسئولان در کف میدان و در بین مردم حضور داشت و کدام مسئول هم مدیریتش در اتاق شیشه ای بود و حتی اگر مجبور به حضوردر بین مردم بود، این حضور در داخل و از پشت شیشه خودرو بود.
وی تاکید کرد: ویژگی مهم دیگر یک کاندیدای اصلح، اعتقاد او به توانمندی های داخلی و جوانان مومن و انقلابی است. در حالی که مقام معظم رهبری حل مشکلات را در داخل خود کشور متصور هستند، این جفا است که مسئولی از هم اکنون و در مناظرات انتخاباتی، حل مشکلات اقتصادی را به خارج گره بزند.
مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی یادآور شد: برای انتخاب کاندیدای اصلح می توان به سخن شهید همت هم توجه کرد که گفت: ” اگر در میدان نبرد راه را گم کردید، ببینید که آتش توپخانه دشمن کجا را هدف قرار داده است، همانجا جبهه خودی است.” اگر در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی، فضا و فعالیت رسانه های بیگانه را مورد بررسی قرار دهیم به راحتی می توانیم بفهمیم که چه کسی را مورد تخریب و چه کسی را هم مورد حمایت قرار داده اند. بر این اساس کاندیدای مورد تخریب فرد اصلح و کاندیدای مورد تشویق، فردی است که به نفع دشمن است.
شعار حل مشکلات توسط جریان غربگرا دروغ است
روستا در خصوص شعارهای فریبنده برخی کاندیداها هم گفت: در این خصوص مردم نباید تنها به شعارهای انتخاباتی توجه کنند، بلکه باید گذشته و دیدگاه افراد را هم مورد بررسی قرار دهند. اکنون با گذشت ۴۲ سال از عمر انقلاب، جناح غربگرای کشور شاید شعارهای جذاب و فریبنده ای سر داده و مردم را جذب کرده است، اما در واقع نه تنها دردی از دردهای مملکت را دوا نکرده بلکه حتی مشکلات را هم بیشتر کرده است.
وی تصریح کرد: این جناح؛ هر چه هم که شعار دهد که مشکلات اقتصادی را حل می کند، اما دروغی بیش نیست، همانطور که ۸ سال کشور را معطل برجام کردند که مشکلات اقتصادی را حل کنند، اما آیا این مشکلات حل شد؟ اکنون هم اگر کاندیدایی از همین جناح روی کار بیاید، قطعا همین مشکلات ادامه خواهد داشت چون دیدگاه و تفکر حاکم بر آنها یکی است.
مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی بیان کرد: در واقع غربگراهای داخلی خیلی مشتاق قرارداد و مراوده با کشورهای غربی هستند، اما این کشورها امتحان خود را پس داده اند، اما این افراد همچنان فقط به دنبال ارتباط با این کشورها هستند نه کشورهای دیگر، همانطور که انعقاد قرارداد با کشور چین هم از سوی غربی ها و هم مسئولان غربگرا مورد حمله قرار گرفت.
روستا تاکید کرد: اگر جریانی که روی کار می آید، تفکر غربگرا داشته باشد، هر چه هم شعار بدهد، اما باز هم مشکلات وجود خواهد داشت. اما اگر این جریان از تفکری باشد که به داشته ها و ظرفیت های خودمان اتکا و نسل جوان و توانمند را باور می کند، شرایط مانند دولت نهم خواهد بود و ثمراتی خواهد داشت.
لزوم دقت به پیشینه و تفکر کاندیداها برای جلوگیری از فریب انتخاباتی
وی افزود: دیدن مناظرات انتخاباتی برای آگاهی و آشنایی مردم ضروری است، اما پیشنیه و تفکر افراد هم نشان دهنده صداقت در گفتار است.
مسئول شورای اتحاد اصولگرایان خراسان جنوبی گفت: برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی، افرادی که توان دارند باید گزینه مورد نظر راشناسایی و به مردم معرفی کنند. افرادی هم که نمی توانند تشخیص درستی داشته باشند، می توانند به متدینین مراجعه کنند. در این خصوص می توان به لیست هایی که توسط تشکل ها و احزاب سیاسی معرفی می شود، اکتفا کرد.
روستا با تاکید لزوم وحدت نیروهای انقلاب در انتخابات، اظهارکرد: معمولا تفرقه برای دشمن جای پا باز می کند و سبب پراکنده شدن آرا می شود. اما اگر کسی برای انجام وظیفه پا به میدان گذاشته است، باید برای سرجمع شدن آرا، در نهایت با هم متحد شده و به نفع هم کنار بروند تا جبهه انقلاب قوی شود.، چرا که تفرقه باعث ورود و حکومت دشمن و همچنین ریختن آراء و سستی ابهت می شود.
انتهای پیام/۷ / ۳