در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا خراسان جنوبی، محدودیت‌های جدید مصوب شد؛

کاهش یک‌سوم کارمندان ادارات/ بانک‌ها یک هفته تعطیل می‌شود/ واحدهای صنفی از ساعت ۱۸ اجازه فعالیت ندارند

استاندار خراسان جنوبی گفت: بنا به مصوبه ستاد کرونا و با نظر مدیران دستگاه‌های اجرایی و البته با هماهنگی فرمانداران تا سقف یک‌سوم کارکنان در قالب مرخصی استعلاجی یا استحقاقی، شیفت کاری و دورکاری در اداره حاضر نمی‌شوند.

به گزارش خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا خراسان جنوبی گفت: تمامی مصوبات این ستاد باید به طور کامل اطلاع رسانی شوند تا مردم در جریان تصمیمات اتخاذ شده، قرار گیرند.
وی تأکید کرد: تمامی مصوبات ستاد، حاصل همفکری همه اعضا و نتیجه کارهای کارشناسی است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ازدحام بیش از حد جمعیت در آرامستان‌ها و تأثیر نامطلوب این تمرکزهای گروهی بر شیوع بیماری، گفت: با عنایت به مصوبه ستاد کرونا، پنجشنبه و جمعه آینده(۲۲ و ۲۳ آبان ماه) از ورود افراد به آرامستان‌های سطح استان ممانعت می شود.
ملانوری متذکر شد: این تصمیم جهت کنترل جمعیت در آرامستان ها و کاهش آمار مبتلایان اخذ شده است.
وی با اشاره به آمار کارمندان مبتلا به کرونا در سطح استان اظهار کرد: بنا به مصوبه ستاد کرونا و با نظر مدیران دستگاه‌های اجرایی و البته با هماهنگی فرمانداران تا سقف یک‌سوم کارکنان در قالب مرخصی استعلاجی یا استحقاقی، شیفت کاری و دورکاری در اداره حاضر نمی‌شوند.
به گفته استاندار خراسان جنوبی؛ این مصوبه از فردا چهارشنبه ۲۱ آبان ماه تا پایان هفته آینده -آخر آبان- اجرایی می‌شود.
ملانوری با تأکید بر تفاوت دور کاری با دوری از کار متذکر شد: در حالت دورکاری، شرایط کار در منزل فراهم است تا فرد بتواند وظیفه خود را انجام دهد.
وی گفت: دور کاری کارکنان توسط کمیته ارزیابی و نظارت دستگاه ها رصد می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: این تصمیم در راستای کاهش میزان تجمعات در دستگاه ها و حفظ سلامت شاغلان دستگاه ها اتخاذ شده و بنا ندارد شرایطی را برای تفریح و مسافرت آنها فراهم نماید؛ به همین دلیل شرایط دورکاری هم تحت کنترل و نظارت قرار خواهد داشت.
ملانوری از مصوبه تعطیلی بانک ها گفت و تصریح کرد: از روز شنبه آینده – ۲۴ آبان ماه – تا پایان هفته-آخر آبان – بانک ها خدمات حضوری ارائه نمی‌کنند.
وی گفت: میزان حضور کارکنان با نظر رئیس بانک عامل تعیین می شود.
وی تأکید کرد: بانک ها مکلفند به منظور پرکردن این خلأ و پاسخگویی به مطالبات مردم، نسبت به شارژ کامل دستگاه های ATM و فعال بودن سیستم. های اینترنتی اقدام کنند.
به گفته استاندار خراسان جنوبی؛ جرایم دیرکرد اقساط در این دوره یک هفته ای بخشیده می شود تا مردم دغدغه سررسید اقساط خود در این هفته را نداشته باشند.
ملانوری درخصوص مصوبه ستاد ملی کرونا و تعطیلی واحدهای صنفی گفت: کلیه واحدهای صنفی به جز گروه های شغلی یک، در همه مراکز شهرستان های استان از ساعت ۱۸ به بعد اجازه فعالیت ندارند.
وی خاطر نشان کرد: این مصوبه از امروز یکشنبه ۲۰ آبان به مدت یک ماه تا ۲۰ آذر لازم الاجراست.
استاندار خراسان جنوبی افزود: هر گونه تغییر در نحوه اجرای مصوبات و شیوه اعمال محدودیت ها به شرایط پیش رو و میزان شیوع بیماری مربوط است و تغییرات به طور کامل اطلاع رسانی خواهد شد.
انتهای پیام/۴