رئیس اداره صنعت و معدن سربیشه خبر داد:

کاهش ۵۰ درصدی تخلفات صنفی سربیشه در نوروز ۹۵

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه از کاهش 50 درصدی تخلفات صنفی در نوروز 95 در مقایسه با سال گذشته در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اکبر براتی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه با اشاره به اهمیت نظارت مستمر بر بازار توزیع و خدمات اظهار داشت: در طول بازرسی‌های صورت‌گرفته در سطح شهرستان، شاهد رعایت قوانین صنفی و کاهش تخلفات از سوی واحدهای صنفی بودیم که این امر موجب حاکم شدن جوی آرام بر بازار شهرستان در ایام نوروز ۹۵ گردید.

براتی با اشاره به اینکه طرح نظارتی نوروز ۹۵ با هدف صیانت از حقوق مصرف کننده و در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم در ایام تعطیلات اجرا گردید، گفت : با اجرای این طرح و انجام بازرسی های مستمر و گشت‌های مشترک برنامه‌ریزی شده در این ایام با همکاری ادارات مرتبط از جمله میراث فرهنگی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، دامپزشکی و جهاد کشاورزی شهرستان توانستیم رضایت مصرف‌کنندگان را جلب و تخلفات صنفی را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه در طرح نظارتی نوروز سال گذشته ۱۰ فقره پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است، گفت: این تعداد تخلف در طرح نظارتی نوروز سالجاری به ۵ فقره کاهش یافته است .

وی با بیان اینکه تعداد گزارشات و شکایات واصله از سوی مردم در نوروز ۹۵ در مقایسه با سال گذشته نیز کاهش داشته است گفت: گزارشات و شکایات دریافتی در مدت زمان اجرای طرح نظارتی ۷ فقره بوده که نسبت به سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

رئیس اداره صنعت شهرستان سربیشه با اشاره به برگزاری ۱۳ مورد گشت مشترک و بیش از ۲۲۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان در طرح نظارتی نوروز ۹۵، ارزش این ۵ فقره پرونده تخلف را بالغ بر ۱۶میلیون و یک‌صد هزار ریال ذکر کرد.