هشدار پلیس فتا به کاربران شبکه های اجتماعی؛

کدهای فعال سازی عضویت در شبکه های اجتماعی را در اختیار دیگران قرار ندهید

امروزه مجرمان سایبری تحت نام دیگران در شبکه های اجتماعی صفحه کاربری ایجاد نموده و برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت می کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان؛ دایره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا فا.ا.خراسان جنوبی با توجه به اینکه امروزه مجرمان سایبری تحت نام دیگران در شبکه های اجتماعی صفحه کاربری ایجاد نموده و برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت می کنند به کاربران این شبکه ها هشدار داد.
در این هشدار آمده است؛ این مجرمان با ارسال پیامک هایی با موضوعاتی مانند برنده شدن در قرعه کشی ویا تهدید به مسدود شدن حساب کاربری ، از قربانیان درخواست دارند کد ۴ رقمی که برای آنها ارسال می شود را به همین شماره ارسال(forward) کنند.
این افراد به محض دریافت کد ارسالی از جانب قربانی، اقدام به ایجاد صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی نموده و برای سایرین ایجاد مزاحمت می کنند.
در روشی دیگر این امر از طریق ایمیل نیز صورت می گیرد. به گونه ای که برخی شبکه های اجتماعی برای عضویت فرد کد را با ایمیل ارسال می کنند. لذا مجرمان سایبری در تماس با شما از طریق ایمیل خواهان ارسال این ایمیل ها و عکس شما هستند تا بتوانند صفحه ایجاد شده در شبکه اجتماعی با مشخصات و عکس شما را فعال کنند.
در این صورت هموطنان عزیز بدانند هرگونه سوءاستفاده از خط تلفن شما و ساخت هرگونه صفحه در شبکه های اجتماعی با مشخصات شما مثل شماره تلفن، عکس، آدرس ایمیل تان، در صورت ایجاد مزاحمت، شما را در برابر قاضی قرار داده و مسئول رفتار مجرمانه سودجویان سایبری هستید.
از این رو به هموطنان عزیز توصیه می شود جهت جلوگیری از این نوع کلاهبرداری نکات ذیل را رعایت کنند:
– شماره یا کدی که برای شما از شماره های ناشناس ارسال می شود تحت هیچ عنوان به افرادی که با شما تماس گرفته و خواهان دانستن این کدها هستند برای آنها ارسال نکنید
– عکس خود را در اختیار این افراد نگذارید
– تحت هیچ عنوان ایمیل هایی که شامل کدهای عضویت هستند برای هیچ کس ارسال نکنید.
در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند.
انتهای پیام / ۷