نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

کرامات شهدا به صورت مستند جمع آوری شود

آیت الله عبادی گفت: با توجه به این‌که جمع آوری کرامات شهدا با استفاده از ابزارهای امروزی کار مشکلی نیست، پیشنهاد می‌شود شرایطی فراهم گردد تا انسان‌های شایسته که اهلیت دارند و اهل قلم هستند، کرامت شهدا را جمع آوری کنند.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: از این‌که شما توفیق پیدا کرده‌اید و این شایستگی را داشته‌اید که مشمول دعای امام سجاد(ع) یعنی ” وستخدمنی فی مرضاتک” هستید، باید سجده شکر به جای آورید.
وی افزود: در محاسبات مادی هیچ عدد و رقمی وجود ندارد که بتواند پاسخگوی انواع ایثارها باشد، اجر و ثواب ایثارگری‌ها تنها در اندیشه معنوی و الهی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: شهدا، ایثارگران و جانبازان وظیفه خود را انجام داده‌اند، اما باید بدانیم که وظیفه ما در قبال آنها چیست.
آیت الله عبادی عنوان کرد: امام خمینی(ره) توصیه کردند که در پیچ و خم مشکلات زندگی ایثارگران فراموش نشوند و این امروز یکی از وظایفی است که بر گردن ما قرار دارد.
وی اظهار کرد: ارائه خدمات به بازماندگان بزرگانی که به سمت خدا پرواز کرده‌اند، یک وظیفه است، اما بالاتر از آن خدمات، دنبال کردن راه و اهداف آن‌ها است، اهداف والایی که اصل آن خدایی اما آثار آن انسانی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: شهدا، ایثارگران، جانبازان برای این‌که بندگان خدا و جامعه بشری از قید و بندهای مفاسد آزاد شوند همه چیزشان را ترک کردند و از همه علاقه‌هایشان بریدند و انقلاب کردند و انقلاب امانت تک تک آنها است لذا همه ما زیر سوال هستیم.
آیت الله عبادی بیان کرد: فلسفه حکومت انبیاء بریدن دست ظالم از سر مظلوم و رساندن حق مظلوم به صاحبش است که انقلاب اسلامی ما نیز بر اساس آن شکل گرفته است و هرچه غیر آن باشد ربطی به انقلاب، اسلام و قانون ندارد.
وی اظهار کرد:کرامات شهدا دلیلی بر حقانیت راه انبیا است که شهدا آن را طی کرده‌اند، تاکنون کرامات شهدا، ایثارگران و جانبازان به صورت جامعه مکتبو نشده است، لذا اگر چنین اقدامی صورت گیرد نشان راهی برای نسل‌های آینده خواهد بود تا راه را گم نکنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: با توجه به این‌که جمع آوری کرامات شهدا با استفاده از ابزارهای امروزی کار مشکلی نیست، پیشنهاد می‌شود شرایطی فراهم گردد تا انسان‌های شایسته که اهلیت دارند و اهل قلم هستند، کرامت شهدا را جمع آوری کنند.
آیت الله عبادی عنوان کرد: دعای گوی همه خدمتگزاران صدیق به نظام در هر لباس و مسئولیتی، هستم، امروز خدمت صادقانه تنها یک خاصیت ندارد بلکه آثار آن در دوست، دشمن، نظام، مردم و… تأثیر می‌گذارد.
انتهای پیام/۱۲۷