رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند:

کرونا بیش از پنج میلیارد تومان به اتوبوسرانی بیرجند خسارت زد

غلامپور گفت: شیوع کرونا در یک سال گذشته پنج میلیارد و ۶۳ میلیون تومان به درآمد اتوبوسرانی شهرداری خسارت وارد کرده است.

به گزارش خاورستان، یدالله غلامپور رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اظهار داشت: این خسارت ناشی از کاهش تعداد مسافر در دوران کرونا بوده است.
وی بیان کرد: آمار جابه‌جایی مسافر در شهر بیرجند از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا تیر ۱۳۹۹، ۱۵ میلیون و ۲۶۳ هزار نفر با درآمدزایی هشت میلیارد و ۶۸۱ میلیون تومان بوده است.
غلامپور گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان تیر امسال چهار میلیون و ۳۳۰ هزار نفر با درآمدزایی سه میلیارد و ۶۱۴ میلیون تومان جابه‌جا شده‌اند.
وی عنوان کرد: در مجموع بر اثر کرونا ۷۱.۶ درصد کاهش از نظر جابه‌جایی مسافر داشته‌ایم و از نظر درآمدزایی نیز ۵۸.۳ درصد کاهش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند افزود: سه ماه نخست سال جاری ۷۱۰ هزار و ۲۸۶ نفر مسافر در شهر بیرجند جابه‌جا شدند که نسبت به سه ماه نخست سال ۱۳۹۸ یعنی قبل از بحران کرونا ۷۲ درصد کاهش داریم.
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی بیرجند بالای ۱۰ سال عمر دارند، یعنی کیفیت لازم را برای ارائه خدمات مطلوب ندارند.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اضافه کرد: عمر مفید اتوبوس‌ها قبلا ۱۰ سال بود که به توجه به شرایط کشور و ندادن اتوبوس نو به شهرداری‌ها در حال حاضر عمر مفید ناوگان به ۱۵ سال افزایش یافته است.
وی درخصوص گلایه‌مندی برخی شهروندان از تاخیر ناوگان اتوبوسرانی گفت: وضعیت کرونا به گونه‌ای است که وضعیت تصمیم‌گیری برای فعالیت اتوبوس‌ها شناور و مقطعی براساس رنگ‌بندی است.
غلامپور بیان کرد: علت تاخیر اتوبوس‌ها کاهش شدید مسافر در این شرایط قرمز کروناست و در برخی محلات واقعا کاهش شدید مسافر را داریم.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند افزود: به طور میانگین اکنون ۴۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر فعال هستند و آمار میانگین روزانه جابه‌جایی مسافر ما در حال حاضر ۹ هزار نفر است که قبل از کرونا این رقم ۵۵ هزار نفر بود.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/۱۰