کرونا در خراسان‌جنوبی ۹۱۸ قربانی گرفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته مورد جدیدی از فوت ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان از روز اول تاکنون ۹۱۸ نفر است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،کامبیز مهدی‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۲۴ بیمار جدید شامل ۹ بستری و ۱۵ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۵ مورد از بیرجند، ۵ مورد از نهبندان، ۲ مورد از سربیشه و یک مورد از بشرویه و یک مورد از فردوس بودند، بیان داشت: همچنین از ۲۰۶ تست سریع کرونا ۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۷۵ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۴۷ بیمار مبتلای قطعی به کرونا هستند که ۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند که حال ۲ نفر نامساعد است.
مهدی‌زاده اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته ۴۷ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۵ بیمار شامل ۱۶ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
وی مطرح کرد: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته مورد جدیدی از فوت ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان همان ۹۱۸ نفر است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به واکسیناسیون کرونا در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۴۳ هزار ۳۵ نفر واکسن نوبت اول و ۱۵ هزار ۳۹ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام /۳