کرونا در شبانه روز گذشته جان ۱۰ نفر دیگر را در خراسان جنوبی گرفت / محدودیت های جدید در سه شهرستان خراسان جنوبی

در شبانه روز گذشته 10 نفر دیگر در خراسان جنوبی براثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران از شناسایی ۱۶۳بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته از ۲۰۶آزمایش جدید جواب تست ۱۶۳نفر مثبت اعلام شد که ۵۸مورد مربوط به بیماران بستری و ۱۰۵نفر سرپایی هستند.
دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۴۶نفر مربوط به بیرجند، ۵۱نفر طبس، ۲۸نفر زیرکوه، ۱۱نفر قاین، ۸نفر سرایان، ۷نفر درمیان، ۶نفر نهبندان، دو نفر خوسف و شهرستانهای بشرویه و فردوس هر کدام یک نفر است.
وی گفت: در حال حاضر ۴۳۹بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۸۶نفر دارای تست کرونای مثبت و ۳۹نفر در بخش‌های ICU بستری اند که حال ۹نفر از این بیماران مناسب نیست.
دکتر مهدی زاده با بیان اینکه در ۲۴ساعت گذشته ۱۰مورد جدید مرگ ناشی از بیماری کرونا در استان رخ داده گفت: از این تعداد ۳نفر مربوط به بیرجند، ۲نفر بشرویه، ۲نفر درمیان، دو نفر قاین و یک نفر مربوط به سربیشه است که در مجموع تعداد موارد فوت در استان تا امروز به ۳۰۵نفر رسید.
وی گفت: از مجموع ۲۱هزار و ۱۰آزمایش انجام شده در استان تست کرونای ۶هزار و ۹۶۴نفر مثبت گزارش شده است.
محدودیت های جدید در سه شهرستان خراسان جنوبی اعمال می شود
سرپرست استانداری خراسان جنوبی نیز از محدودیت های محدودیت های جدید در سه شهرستان خراسان جنوبی خبر داد و گفت:بیرجند، طبس و قاینات در استان خراسان جنوبی از جمله شهرستان‌های دارای محدودیت در فهرست جدید ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.
ناصر خوش خبر اظهار کرد: در مصوبات ستاد ملی کرونا که امروز برگزار شد، ۴۶ شهرستان جدید نام برده شد که به مدت ۱۰ روز شامل محدودیت‌های گروه شغلی دو، سه و چهار خواهند شد.
سرپرست استانداری خراسان جنوبی افزود: بیرجند، طبس و قائنات در استان خراسان جنوبی، از جمله شهرستان های دارای محدویت جدید کرونایی است.
به گفته وی بر اساس این مصوبه ستاد ملی کرونا، محدودیت های قبلی همچنان به قوت خود باقی است و قابل تمدید نیز خواهد بود.
خوش خبر ادامه داد: در شهرستان هایی که امروز در فهرست محدودیت ها معرفی شده اند، ممنوعیت فعالیت گروه های شغلی سه و چهار شامل مدارس، دانشگاه، زبان سرا ها، کتاب خانه ها، موزه ها، آرایشگاه ها، مصلی ها، مساجد و … ایجاد می شود.
سرپرست استانداری خراسان جنوبی افزود: طبق این مصوبه، برگزاری مراسم، همایش ها، فعالیت قهوه خانه ها، کافی شاپ ها و چایخانه ها نیز ممنوع خواهد بود.
خوش خبر تصریح کرد: برخی فروشگاه ها شامل رده های شغلی ۲ از جمله پاساژها، مراکز خرید، مراکز تمرین و مسابقات ورزشی، قنادی ها، آبمیوه فروشی ها، مراکز تهیه و طبخ غذا، بنگاه های خرید و فروش خودرو، فروشگاه های لوازم خانگی، تزیینات داخلی ساختمان، عکاسی ها، مشاورین املاک، فرش فروشی ها، فروشگاه های کیف و کفش، خیاطی ها، خراطی ها، مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی نیز شامل محدودیت های جدید می شوند.
وی بیان کرد: تمامی بخش های عمومی و غیر دولتی مکلفند اسامی بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.
با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز محدودیت‌های تازه‌ای در مراکز ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان کشور اعمال خواهد شد.
انتهای پیام/۳