مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی:

کرونا فرصتی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری/ ۳۰ پروژه اجرا می‌شود

رمضانی با بیان این‌که کرونا فرصتی برای تقویت زیر ساخت‌های گردشگری به وجود آورده است، گفت: ۳۰ پروژه در این بخش در حال اجرا است.

به گزارش خاورستان، حسن رمضانی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: هرچند کرونا خسارت‌های فراوانی را به بخش گردشگری وارد کرد و در واقع آن را به تعطیلی کشاند ولی فرصتی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری در این ایام را فراهم کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در این روزها که متأسفانه به واسطه شیوع کرونا نمی‌توانیم میزبان گردشگران و مسافران باشیم بر تقویت زیرساخت‌های گردشگری تأکید شده تا بعد از عبور از این بیماری بتوانیم در شرایط مطلوب‌تری میزان گردشگران باشیم.
۳۰ پروژه برای تقویت بخش گردشگری در حال احداث است
رمضانی با بیان اینکه در زمینه تقویت زیرساخت‌های گردشگری خراسان‌جنوبی در حال حاضر ۳۰ پروژه را در دست اقدام داریم، ادامه‌داد: این پروژه‌ها مربوط به افزایش واحدهای اقامتی، تقویت و ایجاد شبکه‌های آب و برق برای بسیاری از نقاط گردشگری، پروژه‌های مربوط به هتل کاروانسراها و … است.
وی افزود: تعدادی از این پروژه‌ها در دهه فجر سال جاری و بهمن ماه، تعدادی در ایام نوروز و بخشی از این پروژه‌ها نیز در اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با هفته میراث فرهنگی افتتاح خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در زمینه توسعه گردشگری به تقویت زیرساخت‌های مرتبط با آب و برق نقاط گردشگر پذیر توجه جدی و ویژه باید داشت، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از پروژه‌ها جاده کویر سه قلعه است.
جاده کویر سه قلعه تا پایان سال به اتمام می‌رسد
رمضانی با تأکید بر اینکه کویر سه قلعه به واسطه فضای مناسب برای رصد ستارگان و بهره‌گیری از فضای آرام و بی نظیر کویری همواره مورد استقبال گردشگران بوده است، گفت: برای احداث این جاده ۵۰۰ میلیون اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: امیدواریم این پروژه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از دیگر پروژه‌هایی که برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری در حال پیگیری است، مجموعه دهکده گردشگری بیرجند است.
مجموعه گردشگری بیرجند شامل ۲۶ واحد اقامتی است
رمضانی با بیان اینکه مجموعه دهکده گردشگری بیرجند شامل ۲۶ واحد اقامتی می‌شود، یادآور شد: این مجموعه با همکاری سرمایه گذار خراسان‌جنوبی ساخته می‌شود و میراث فرهنگی در زمینه تأمین زیرساخت‌هایی چون برق، گاز و آب کمک خواهد کرد.
وی گفت: امیدواریم در نهایت بعد از اتمام شیوع کرونا فصل جدید گردشگری را در خراسان‌جنوبی را با همکاری همه مردم و سرمایه گذاران خصوصی رقم بزنیم.
انتهای پیام/۴