کرونا ۷ خانواده خراسان جنوبی را داغدار کرد

در شبانه روز گذشته با ثبت ۷ مورد فوت جدید ناشی از کرونا در خراسان جنوبی تعداد فوتی‌های این بیماری در استان به ۹۷۴ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگاران گفت: دیروز ۳۳۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که ۱۵۰ بیمار جدید شناسایی شد که ۲۹ مورد بستری و ۱۲۱ مورد سرپایی، بودند.
مهدی زاده افزود: از این تعداد ۵۷ مورد از بیرجند، بشرویه ۲ مورد، خوسف ۴ مورد، سرایان و سربیشه هر کدام ۷ مورد، فردوس ۱۰ مورد طبس ۹ مورد، قاین ۵۱ مورد و نهبندان ۳ مورد جدید شناسایی شد.
وی ادامه داد: همچنین از ۵۹۴ تست سریع ۱۸۵ بیمار جدید شناسایی شد.
به گفته وی در حال حاضر ۳۶۴ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۲۰ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۵ نفر وخیم است.
وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۸۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۵۷ بیمار شامل ۳۴ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۳ هزار و ۵۲۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
مهدی زاده اظهار داشت: در شبانه روز گذشته با ثبت ۷ مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۷۴ نفر رسید.
انتهای پیام/۱۰