امام جمعه پردیسان قم:

کسانی که حکومت می‌کنند باید از جنس غدیر باشند/ نسل امروز می‌تواند غدیر را احیا کند

امام جمعه پردیسان قم گفت: کسانی که حکومت می‌کنند باید از جنس مقام معظم رهبری و غدیر باشد نه اینکه عمرمان را بگذرانند و حاصلی برایمان نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید صمصام‌الدین قوامی امام جمعه پردیسان قم پیش از ظهر امروز در جشن بزرگ عید سعید غدیر که در محل دفتر امام جمعه بیرجند و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: غدیر مهم‌ترین خبر در تاریخ زندگی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم است که به هنرمندانه ترین نوع اطلاع‌رسانی شد.
وی افزود: امام علی(ع) مظهر تجلی نیکی و خیر است و عید سعید غدیر خم یکی از اعیاد عظیم اسلامی است.
امام جمعه پردیسان قم عید غدیر خم را یکی از اساسی‌ترین برنامه پیامبر اسلام برای دوام و عزت و شکوه اسلام دانست و بیان کرد: پیامبر(ص) برای بیان این خبر مهم، مردم را به حج دعوت کرد زیرا در حج گوش‌ها شنوا‌ و از همه جهان در سرزمین وحی حضور دارند.
آیت الله قوامی عنوان کرد: حیاتی ترین نعمت برای کشور و ملت ایران مقام معظم رهبری است چراکه از جنس غدیر است.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که حکومت می‌کنند باید از جنس مقام معظم رهبری و غدیر باشد نه اینکه عمرمان را بگذرانند و حاصلی برایمان نداشته باشند.
امام جمعه پردیسان قم با بیان اینکه پیام غدیر باید جهانی شود، تاکید کرد: نسل امروز می‌تواند غدیر را احیاء کند و این خبر برای دشمنان اسلام و مسلمین مأیوس‌کننده است.
آیت الله قوامی اظهار کرد: خبر غدیر تمدن‌ساز است و هر نسلی از نسل قبل غدیری‌تر و علوی‌تر است.
وی با بیان اینکه ما مردمانی که امروز در اینجا جمع شده‌ و لبیک یا رسول‌الله سر می‌دهیم اجازه نمی‌دهیم بار دیگر واقعه سقیفه تکرار شود، گفت: باید خبرهای مهم را در حج به گوش مردم رساند و از این طریق مستضعفان را خوشحال کرد.
امام جمعه پردیسان قم، اظهار کرد: حج رسانه بین‌المللی اسلام است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کرد.
انتهای پیام/۱۲۷