معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

کسب مقام اول شاخص‌های فرهنگی کشور توسط خراسان جنوبی/ مشارکت چهار میلیون دانش‌آموز در اردوهای مجازی راهیان‌نور

کاظمی از کسب مقام اول کشور در تمامی شاخص‌های عمومی و اختصاصی تربیتی، فرهنگی و پرورشی توسط خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خاورستان، علیرضا کاظمی امشب در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی منشأ خدمات و برکات فراوانی به ویژه در حوزه تربیتی، فرهنگی، پرورشی و اعتقادی است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش؛ با بیان این که آموزش و پرورش استان به مدد تیم فعال، کارشناس و با رویکرد ارزشی و انقلابی خودگام های مؤثروبلندی در حوزه های مختلف علمی، تربیتی، فرهنگی، هنری و اعتقادی برداشته است، تصریح کرد: رسالت آموزش و پرورش با توجه به هجمه های متنوع دشمن در میادین فرهنگی بسیار حساس و خطیر است.
این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تربیت بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار حافظ کل قرآن و بیش از ۵ میلیون حافظ جزء ۳۰ و حفظ ۵ جزء قرآن مجید، در دولت تدبیر و امید، بیان کرد: در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ دانش آموز دختر و پسر کشور موفق به حفظ جزء سی ام قرآن کریم شدند.
وی از حفظ به عنوان حلقه اتصال، روان خوانی و روخوانی قرآن کریم یاد و ابراز کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت، فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب سه استراتژی مهم وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیتی، فرهنگی و پرورشی به شمار می روند.
معاون وزیر آموزش و پرورش، از دو برنامه آموزش عملی نماز در پایه سوم ابتدایی و برگزاری پیش اجلاسیه‌های نماز به عنو ان نقطه عطف و جریان‌ساز ترویج و توسعه فرهنگ نماز در مدارس یادکرد و ادامه داد: توسعه فرهنگ مقاومت، ایثاروشهادت مهم‌ترین و حیاتی‌ترین وجه ممیزی انقلاب اسلامی در گفتمان جهانی است که از سوی این معاونت دنبال می شود.
وی، با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن عفاف و حجاب در حوزه های شناختی، تبلیغ و ترویج و پاسخگویی به شبهات در آینده نزدیک و در شبکه شاد؛ خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های مهم آموزش و پرورش توریج و توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس کشور است.
به گفته کاظمی در سال تحصیلی جاری و تا کنون بیش از چهار میلیون دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه از خدمات اردوهای راهیان نور که به صورت مجازی و در شبکه شاد در حال برگزاری است برخوردار شده اند.
انتهای پیام/۴