مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

کسب مقام عالی سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی در کشور/ بیش از ۲۹ هزار دانش آموز در تشکل پیشتازان جذب شدند

واقعی از کسب مقام عالی توسط سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی در کشور خبر داد.

به گزارش خاورستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، ظهر امروز با بیان این خبر اظهار کرد: دانش آموزان و مربیان عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی استان سرمایه های ارزشمندی برای نظام تعلیم و تربیت در خطه قهستان زمین به شمار می روند.
وی، با بیان این که سازمان دانش آموزی یک نهاد تربیت محور و اجتماع محورو محصول تفکر دینی اخلاقی و معرفتی و یک روش تربیت پژوهی است؛ که توانایی فردی و اجتماعی دانش آموز را به چالش می کشاند، تصریح کرد: سازمان دانش آموزی در واقع دانشکده یادگیری مهارت های فردی و گروهی است و هویت اصلی یک انسان منعطف را در فضای فکری جامعه امروزی ترسیم می کند.
وی، از جذب ۲۹هزارو ۵۳۱دانش آموز در تشکل پیشتازان در سال جاری خبر داد و ابراز داشت: در حال حاضر یک هزار و ۶۲۴ مربی تشکیلاتی در سازمان دانش آموزی در ۶۰۷ مدرسه استان وظیفه سازمان دهی، آموزش و هدایت دانش آموزان دختر و پسر عضو تشکیلات را بر عهده دارند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به برگزاری دوره آموزشی ویژه مربیان در پاییز امسال، عنوان کرد در حال حاضر ۲۵۰ دانش آموز دوره های مختلف تحصیلی به عنوان خبرنگاران مدرسه به عضویت خبر گزاری پانا درآمده اند و ۶ مدرس کشوری مشغول آموزش به این دانش آموزان می باشند.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که از میان خبرنگاران دانش آموز تعداد۵۰دختر و پسر خبرنگار به صورت حرفه ای در این خبرگزاری فعالیت می کنند، بیان کرد: توانمندسازی، مهارت آموزی و تقویت مهارت ارتباطی دانش آموزان جهت حضور مؤثر در جامعه و نقش آفرینی در شرایط متنوع اجتماعی، مهم ترین رسالت مربیان سازمان دانش آموزی در راستای تحقق گام دوم انقلاب است.
انتهای پیام/۴