مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

کسب مقام چهارم کشور در اجرای طرح لاله‌های روشن

واقعی گفت: آموزش و پرورش خراسان جنوبی در اجرای طرح لاله های روشن مقام چهارم کشوری را کسب کرده است.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز گذشته در حاشیه افتتاحیه دومین دوره اجرای طرح لاله‌های روشن که با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر به صورت ویدئو کنفرانس بر گزار شد؛ اظهار کرد: اجرای طرح لاله‌های روشن در مدارس استان اقدامی ارزشمند و تلاشی مقدس در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان است.
وی، با اشاره به اجرای طرح لاله روشن در شبکه شاد و با مشارکت قریب ۵۰ هزار دانش آموز دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی، عنوان کرد: دانش آموزان هنرمند استان با تولید محتواهای آموزشی، علمی فرهنگی و تربیتی با موضوع شهید، شهادت و مقاومت در اجرای موفق این طرح مشارکت دارند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این‌که تاکنون بیش از یکصد کلیپ توسط دانش‌آموزان استان تولید و در شبکه شاد بارگذاری می‌شود؛ ادامه داد: آشنایی دانش آموزان با فرهنگ شهید و شهادت، استقامت در خط ولایت و بصیرت افزایی از مهم ترین دستاوردهای اجرای طرح لاله‌های روشن در مدارس استان به شمار می‌رود.
واقعی با اشاره به اجرای طرح لاله‌های روشن در ۵۰۰ آموزشگاه استان در سال تحصیلی جاری، تصریح کرد: برگزاری طرح ملی لاله‌های روشن، یادواره ۴۳۵ شهید دانش‌آموز و فرهنگی استان طرحی موثر در راستای صیانت از میراث گرانبهای شهدای معزز و ترویج فرهنگ غنی و حیات‌بخش ایثار، مقاومت و شهادت است.
وی از شهدای دانش آموز و فرهنگی به عنوان نماد بصیرت، ولایتمداری و اقتدار نظام یاد کرد و گفت: معلمان و دانش‌آموزان شهید، ساحت مقدس تعلیم و تربیت را به آسمان قدسی شهادت پیوند دادند تا عزت، اقتدار و امنیت کشور و دستاوردهای والای انقلاب را با نثار خون پاک خود تضمین کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی شهید را والاترین نشان بر پیکر هستی و شهادت را زیباترین غزلی دانست که از لب‌های سرخ حقیقت می‌تراود و افزود: امروز در گام دوم انقلاب اسلامی، نام و یاد شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام، اسوه اخلاص و عمل؛ حاج قاسم سلیمانی در میان آزادگان جهان به عنوان نمادی از صلابت، اتحاد و همدلی، پرتوافشانی می‌کند.
واقعی اظهار کرد: دانش آموزان با شناخت سیره و روش شهدا به ویژه شهدای گرانقدر فرهنگ و دانش آموز می‌توانند در مسیر آرمان های اسلام و انقلاب حرکت کرده و در مقابله با تهاجم‌های دشمنان و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی از این الگوی وارسته بهره بگیرند.
انتهای پیام/۱۲۷