کسب ۸ رتبه کشوری در مسابقات قرآن، عترت و نماز توسط دانش آموزان خراسان جنوبی

واقعی گفت: دانش آموزن استان هشت رتبه برتر کشور در سی ونهمین دوره مسابقات قرآن، عترت ونماز کسب کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۲۴ دانش آموز استان در مرحله نهایی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز که به شکل غیر حضوری از بیست و شششم تیر ماه لغایت ششم مراد ماه در دو بخش آوایی به میزبانی استان خراسان رضوی و در بخش پژوهشی به میزبانی استان سمنان برگزار شد، شرکت کردند که از این تعداد هشت نفر موفق به کسب رتبه‌های برتر کشوری شدند.
وی با بیان این مطلب که مسابقات قرآن، عترت و نماز هر ساله با هدف توسعه و ترویج فرهنگ و معارف اسلامی و یادگیری قرآن کریم و تقویت انس دانش آموزان با قرآن، سیره پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت (علیهم السلام) و گسترش فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان برگزار می شود، افزود: این مسابقات در مرحله آموزشگاه هفته پایانی آذر ماه (هفته قرآن، عترت و نماز) آغاز و دانش آموزان برگزیده درمراحل بعدی شهرستانی، استانی و کشوری با همدیگر به رقابت می‌پردازند.
وی با بیان این که علی صالحی نیا از قاین در رشته حفظ پنج جزء قرآن کریم متوسطه اول، موفق به کسب رتبه اول کشور شد، گفت: سید ساجد جلالیان در رشته انشای نماز قاین و فاطمه اکبر زاده در رشته‌ احکام دختران از سرایان موفق به کسب رتبه دوم کشور شدند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان از کسب رتبه سوم کشور توسط سید حسن سجادی از بیرجند در رشته احکام پسران، افزود: دانش آموزان محمد مهدی خزاعی در رشته تفسیر قرآن کریم از نهبندان، مرصاد مصطفایی در رشته حفظ بیست جزء قرآن کریم از درمیان و مبینا محمودی در رشته حفظ عمومی از شهرستان بیرجند موفق به کسب رتبه پنجم کشور شدند.
شایان ذکر است ۷۰ دانش آموز خراسان جنوبی در مرحله مقدماتی کشور، بصورت غیر حضوری در دو بخش آوایی و پژوهشی شرکت کردند که ۲۴ نفر جواز حضور در مرحله نهایی دریافت کردند.
انتهای پیام/۷